Xiaomi Mi Band 5 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Xiaomi Mi Band 5 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Yakın zamanda yapılan bir sızıntı, yakın zamanda piyasada olacak Xiaomi Mi Band 5 için bazı ilginç özellikleri ortaya çıkardı. Mi Band 5 popüler akıllı giyilebilir Mi Band serisinin en son üyesi olacak olacak ve Huami ve Xiaomi tarafından ortaklaşa geliştirilecek.

Xiaomi’nin Mi Band 5’i açıklamasının çok yakında olması bekleniyor. Ancak, akıllı bilekliğin özelliklerinden ve ekran görüntüsünden birkaçı zaten sızdırılmış gibi görünüyor. Çevrimiçi platformlarda ortaya çıkan görüntülere baktığımızda, Mi Band 5 için etkinlik izleyicileriyle birlikte bazı pratik işlevlerin eklendiğini gözlemleyebiliriz. Serinin bu üyesinde muhtemelen telefonun kamerasını kullanmamıza yaracak kamera desteği bulunduğunu biliyoruz.

Bileklikte çok sayıda spor modu olacağını gösteren bir görsel sızdırıldı. Bu görselden anladığımız kadarıyla akıllı bileklik futbol, koşu, yürüyüş, fitness, bisiklet ve daha bir çok spor modunu destekleyecek. Bunların dışında yeni olarak yoga ve kapalı alan bisikleti de eklenen modlar arasında. Toplamda 11 farklı etkinlik izleme modu bulunacak.

Aşağıda yer alan görüntüden de anlaşılacağı üzere akıllı bilekliğin ekranı önceki versiyona göre daha büyük. Band 4, 0.9 inçlik Amoled ekran ile geliyordu ve ekran çözünürlüğü 120 x 240 pikseldi. Mi Band 5, 1,2 inç büyüklüğünde Amoled ekran ile gelecek. Bilekliğin ekran çözünürlüğü şu an için bilinmiyor. Ekran büyüdü ancak akıllı bilekliğin daha hafif olması bekleniyor. Ekranın artırılmış kontrast sayesinde güneş ışığında daha net bir görüntü vermesi bekleniyor.

Son olarak yeni akıllı bileklikte NFC özelliğinin bulunması Google Pay ve diğer ödeme hizmetlerini destekleyeceği anlamına geliyor. NFC özelliği sayesinde bilekliği akbil olarak da kullanabileceksiniz.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS