Xiaomi Mi Band 5 tüm tasarımı ile karşımıza çıktı

Xiaomi Mi Band 5 tüm tasarımı ile karşımıza çıktı

Xiaomi akıllı bileklik konusunda rakiplerine taş çıkarmaya devam ediyor. Serinin bir önceki modelinde ekranı biraz daha büyüten ve daha fazla kullanım alanı sunan Xiaomi, şimdi ise yeni modeli ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaracak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi Band 5 basın görselleri bilekliğin ekran boyutu konusunda fark edilir bir şekilde büyüyeceğini gözler önüne seriyor.

Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde hem iOS hem de Android telefonlar ile uyumlu olacak olan bu modelde, kalp ritmi ölçme sensörü yine yer alacak. Xiaomi, bu modelde bazı ek özelliklere de yer verecek. Bu özellikler arasında farklı spor modlarının yanı sıra, Apple Watch’taki nefes egzersizi, kadınlar için adet takip uygulaması ve Google Pay ile Ali Pay özellikleri yer alacak.

70 dolar fiyat bandında satışa sunulmasını beklediğimiz bu modelde Amazon Alexa ses asistanı desteği de yer alacak. Bu sayede Apple Watch gibi sesli asistanı kullanarak işlemler yapabileceksiniz. Ancak bu özelliğin Türkiye’de çalışmayacağını ve çalışsa bile sadece Android telefonlarda çalışacağını belirtelim.

Haziran ayı içerisinde tanıtılıp satışa sunulmasını beklediğimiz bu modelde renk renk kordonlar da olacak. Tabii bu kordonlar ayrı olarak satılacak. 10 doları geçmeyecek olan bu kordonlar ile insanlar ruh haline göre tasarımda değişiklik yapabilecek.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS