hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Xiaomi, müşteri kitlesini genişletmek istiyor

  Xiaomi, müşteri kitlesini genişletmek istiyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Xiaomi, tablet tarafındaki model yelpazesini genişleterek müşteri kitlesini daha da arttırmak istiyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Xioami’nin sadece akıllı telefon pazarında etkili olduğunu söylemek, Çinli markaya yapılacak büyük bir haksızlık olacaktır. Akıllı telefonların haricinde, tabletten kablosuz kulaklığa, akıllı hoparlörden kameralara kadar pek çok farklı kategoride faaliyet gösteren Xiaomi, bu yönüyle Çin’in Samsung’u olma yolunda ilerliyor.

  Şirketin üzerinde çalıştığı en yeni cihazlardan biri ise 3 farklı tablet modeli. Tamamı Xiaomi Pad 6 serisi olarak adlandırılan bu tablet modelleri ilk defa geçtiğimiz hafta sertifikasyon sürecinde kendini göstermiş ancak orada da özelliklerini saklamayı bilmişti. Ancak bugün sızdırılan farklı görsellerde bu tablet modellerinin hem isimleri hem de bazı özellikleri netleşmiş oldu.

  Sızdırılan yeni bilgilere göre Xiaomi’nin yeni tabletleri Xiaomi Pad 6, Xiaomi Pad 6 Pro ve Xiaomi Pad 6 Pro 5G isimleriyle satışa sunulacak. Serinin en güçlü modeli konumunda olan Xiaomi Pad 6 Pro 5G ile orta seviye modeli olan Xiaomi Pad 6 Pro kimi bölgelerde Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setiyle satışa sunulacakken kimi bölgelerde ise güçlerini MediaTek Dimensity 9000’den alarak boy gösterecekler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Öte yandan Xiaomi Pad 6’nın ise herhangi bir ayrım olmaksızın Dimensity 8000 yonga seti ile raflardaki yerini alması bekleniyor. Ayrıca seride yer alan bütün cihazlarda 144Hz ekran yenileme hızına sahip LTPO panellerin bulunacağını ve 120W’a kadar da hızlı şarj desteği sunulacağını söyleyelim. Xiaomi, eğer bir aksilik olmazsa yeni tablet serisini Ağustos ayı gibi tanıtacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow