Xiaomi Redmi Note 5 modaya uydu

  1. Teknoloji
Xiaomi Redmi Note 5 modaya uydu
Xiaomi Redmi Note 5 modaya uydu

Şu aralar akıllı telefon sektöründe yeni bir trend söz konusu. Artık birçok üretici ekran boyutunu 18:9 oranında tasarlıyor. Bu şekilde hem telefonun çerçeveleri daha ince görünüyor, hem de yeni nesil multimedya içerikleri için bir avantaj oluşturuluyor. İlk olarak üst segment cihazlarla ortaya çıkan bu akım, son zamanlarda orta segment cihazlara da sıçramış durumda. Aynı Xiaomi Redmi Note 5 modelinde olduğu gibi.

Akıllı telefon pazarındaki 18:9 ekran eğilimi orta segment modellere de sıçramış durumda. İşte bunun son örneği Xiaomi Redmi Note 5.

Çin’in orta segmentteki güçlü ismi Xiaomi, bir süredir Redmi Note 5 üzerinde çalışıyordu. Xiaomi Redmi Note 5 hakkında şimdiye kadar bazı söylentiler ortaya atıldıysa da telefonun tasarımı hakkında elle tutulu bir bilgi bulunmuyordu. Ta ki şimdiye kadar. Zira geçtiğimiz gün Xiaomi Redmi Note 5’e ait olduğu iddia edilen bazı görseller internete sızdırıldı. Bu görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

xiaomi redmi note 5 xiaomi redmi note5

Fotoğraflarda da net bir şekilde görüldüğü üzere, Xiaomi 18:9 ekran modasını Xiaomi Redmi Note 5 ile orta segment modellerine de taşımak istiyor. Açıkçası bu tasarım çizgisinin kalın çerçeveli göze hoş gelmeyen klasik tasarım anlayışından çok daha iyi olduğunu söylemek mümkün.

Redmi Note 5’in gücünü Snapdragon 660 ya da MediaTek P25 yonga setinden alması bekleniyor. 4000mAh gücünde ortalamanın üzerinde bir pilden beslenecek olan cihaz sistemini ise 3GB ya da 4GB RAM ile destekleyecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS