Xiaomi’nin patronu rakip firmanın telefonunu kullanıyor

Xiaomi’nin patronu rakip firmanın telefonunu kullanıyor

Çin’in yükselen devi Xiaomi, son zamanda tanıttığı telefonlar ile Apple’ın yolundan gittiğinin sinyallerini vermişti. Geriden gelip teknoloji konusunda rakibini geçmeyi başaran Xiaomi’nin, yine de oturtamadığı bir takım şeyler var. Bu yüzden de firma harıl harıl çalışmalarına devam ediyor.

Bu süreçte Xiaomi‘nin patronu olan Lei Jun‘un rakip firmanın telefonunu aktif olarak kullandığı ortaya çıktı. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo‘da gönderi paylaşan Lei Jun’un, bu paylaşımı Apple’ın iPhone’u ile yaptığı açık bir şekilde göründü. Bu olaydan sonra Lei Jun‘un aktif olarak iPhone kullandığı söylenmeye başlandı.

Aslında böyle şeyler gayet normal. Çünkü firmalar rakip firmaların teknolojilerini günlük yaşamda deneyimleyerek bunları kendi cihazlarına aktarmak istiyor. Bu doğrultuda örnek alınacak firmalar arasında yer alan Apple‘ın ürünlerini kullanmak gayet normal.

Ancak böylesine amatörce bir paylaşım yine de yapılmaması gerekiyordu. Huawei de geçtiğimiz yıllarda sponsoru olduğu ünlülere tweet attırıyordu. Ancak bu ünlüler tweetleri iPhone ile attığından çok tepki topluyordu.

Firmaların rakip firmaların ürünleri kullanmasında hiç bir sorun ve yadırganacak bir şey göremiyoruz. Buradaki tek hata iPhone ile paylaşım yapılması olabilir. Umarız bir sonraki paylaşımda CEO daha dikkatli davranır ve paylaşımı kendi cihazlarından yapar.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS