Xperia XZ1 Compact'in satışları kötüye gidiyor

Xperia XZ1 Compact'in satışları kötüye gidiyor

Snapdragon 835’ten güç alan 4.6 inç ekrana sahip olan telefonun fiyatı 95 dolar daha aşağıya çekildi. Peki bu fiyat indirimi ülkemizde satılan diğer Sony modellerini etkiler mi dersiniz?

Sony’nin teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden birisi olduğu su götürmez bir gerçek. Birçok alanda faaliyet gösteren Japon şirketi, akıllı telefon sektöründe ise pek başarılı bir çizgide ilerlemiyor. Genel olarak faaliyet gösterdiği alanlarda katı bir fiyat politikası uygulayan Sony, aynı stratejiyi akıllı telefon pazarında da kullanmayı düşününce fena halde çuvalladı.


Özellikle son birkaç senede Sony cephesinde çok büyük bir düşüş mevcut. Bu durum telefonların satış rakamlarına da fazlasıyla yansımış durumda. Basit bir örnek verecek olursak, daha düne kadar Xperia XZ1 Compact, 600 dolardan satılıyordu. Aynı segmentteki diğer modellerin bu fiyatın çok daha aşağısına satıldığını göz önüne alırsak, Sony’nin akıllı telefon pazarında zarar edeceğini ön görebiliriz.


Sony’de bu durumun farkına varmış olacak ki bazı perakendecilerde bulunan Xperia XZ1 Compact modelinin fiyatını 95 dolar aşağıya çekti. Xperia XZ1 Compact şimdilik 505 dolarlık fiyatıyla satılıyor.


Fakat bu fiyatın da compact bir telefon için fazla olduğunu söylemek mümkün. Bakalım Japon teknoloji devi bu katı fiyat politikasından ne zaman vazgeçecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS