Xperia Z1’e Lollipop müjdesi

Xperia Z1’e Lollipop müjdesi

Geçtiğimiz ay Amerika’da operatörlerin yayınladığı Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi artık küresel olarak dağıtılmaya başlandı. Sony’nin Xperia Z1 ailesi kullanıcılarını sevindirecek bu güncelleme önemli iyileştirme ve yenilikler içeriyor.

2013 yılında duyurulan Sony Xperia Z1, Android 5.1.1 Lollipop sürümüne kavuşacak. 14.6.A.0.368 yapım numaralı Android 5.1 Lollipop güncellemesi şimdiden dağıtılmaya başlandı.


Bazı bölgelerde yayınlanan güncelleme dalga dalga tüm dünyaya yayılacak. Bu güncellemeden Xperia Z1, Xperia Z1 Compact ve Xperia Z Ultra kullanıcıları faydalanacak. Güncellemeyle birlikte giderilen en önemli sorun Stagefright güvenlik açığının giderilmesi olacak. Android işletim sistemli cihazların büyük bir bölümünde olan bu güvenlik açığı yeni güncelleme ile giderilecek.


Xperia Z1 ailesine gelen bu güncellemeyle birlikte Wi-fi ve Bluetooth bağlantı seçeneklerine kısayollar ekleniyor. Ayarlar ikonu ve Ayarlar sekmesinin arayüzü güncelleniyor. E-Posta, Takvim ve Rehber arayüzleri de yenileniyor. Ayrıca Sony SmartWatch 3 akıllı saatin kontrolünü kolaylaştıracak özellikelr yine bu güncellemeyle birlikte gelecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS