Xperia Z3 için Android N nasıl kurulur?

Xperia Z3 için Android N nasıl kurulur?

Xperia Z3 için Android N sürümü artık kurulabilir. Merakla beklenen sıradaki Android sürümü bakın Xperia Z3’e nasıl kuruluyor?

Önümüzdeki ay düzenlenecek olan Google I/O 2016 etkinliğinde yeni Android sürümü Android 7.0 N (Nutella veya New York Cheesecake) şimdiye kadar sadece Nexus cihazlara kurulabiliyordu. Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9 ve Pixel C cihazları için Mart ayında geliştirici önizleme sürümü yayınlanan Android N’i artık Xperia Z3’e de kurabilirsiniz.


Xperia Z3 için Android N nasıl kurulur?


Öncelikle sadece D6603 ve D6653 koduna sahip Xperia Z3’lere kurulabileceğini belirtelim. Kurmak için yapılacakları adım adım anlatıyoruz.  • Cihazınızı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın

  • USB hata ayıklama özelliğinin aktif olduğundan emin olun.

  • Xperia Companion 1.1.24 (veya daha yüksek) yazılımının açılmasını bekleyin. Güncel sürümü Sony’nin internet sitesinden indirebilirsiniz.

  • Klavyenizdeki “ALT” tuşuna bakarak “Yazılım onarma” butonuna basın ve kurulum sihirbazını takip edin.

  • Kurulum sihirbazı cihazın bağlantısını kesmenizi, daha sonra ses kısma tuşuna basarak açmanızı isteyecek. Bu şekilde yükleme işlemine başlayabilirsiniz.

  • Tekrar kararlı sürüme dönmek isterseniz, yine Xperia Companion yazılımına cihazınızı bağlayarak dönebilirsiniz.


Android N Geliştirici Önizleme sürümü henüz geliştirilmekte olan bir sürüm olduğu için çok sayıda hata alabilirsiniz.Dolayısıyla güncelik telefon kullanımınız aksayabilir. Ancak Android N ile gelecek yeni özellikleri de erkenden deneme fırsatı elde edebilirsiniz. Çoklu pencere, geliştirilmiş Doze modu, yenilenmiş bildirimler gibi özellikler bu sürümde sizleri bekliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS