Yeni Assassins Creed oyununa dair ilk detaylar

Yeni Assassins Creed oyununa dair ilk detaylar

Ubisoft geçtiğimiz yıl yeni bir Assassins Creed oyunu satışa sunmamıştı. 2017’de AC Origins, 2018’de ise AC Odyssey raflardaki yerini almıştı. Bu iki yapım genel hatlarıyla birbirine fazlasıyla benziyordu. Zaten Ubisoft sonradan iki oyunun da eş zamanlı olarak geliştirilmeye başlandığını açıklamıştı.

Verilen 1 yıllık aranın ardından yeni Assassins Creed oyunu 2020 yılında bizlerle olacak. Daha önce sızdırılan bilgilerde serinin yeni oyununun Assassins Creed Kingdom kod ismiyle geliştirildiği ortaya çıkmıştı. Ayrıca oyunun Vikingler döneminde geçeceği de sızdırılmıştı.


Geçtiğimiz gün Amazon ve GameStop serinin yeni oyununu Assassins Creed Ragnarok olarak listeledi. Böylece oyunun Vikingler döneminde geçeceği de kesinlik kazanmış oldu.


Amazon oyunun Valhalla sürümünü listelerken, GameStop İtalya ise Mjolnir sürümünü listeledi.


Oyun İskandinav bölgesinde geçecek. Bu bağlamda Britanya, Danimarka, İsveç, Norveç ve Finlandiya’yı kapsayan çeşitli krallıkların oyuna dahil edileceği düşünülüyor. Odyssey ile seriye dahil edilen RPG mekaniklerinin Ragnarok ile daha arttırılması planlanıyor.


Ayrıca meydan savaşlarının daha kapsamlı olacağı da sızdırılan bilgiler arasında. Serinin yeni oyununda gemi savaşlarının yanı sıra kartal savaşları da mevcut olacak.


Yeni dinamiklerle karşımıza çıkacak olan Assassins Creed Ragnarok’un ne zaman satışa sunulacağı ise henüz netlik kazanmış değil.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS