Yeni bir Splinter Cell oyun serisi için hazırlıklar başladı

Yeni bir Splinter Cell oyun serisi için hazırlıklar başladı

Yeni bir Splinter Cell oyun serisi için hazırlıklar başladı

Şu sıralar yeni bir Splinter Cell oyunu üzerinde çalışan Ubisoft, bu oyunla birlikte yeni bir serinin temellerini atmak istiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Özel harekat ajanı Sam Fisher’a odaklanan Splinter Cell serisi, özellikle 2000’lerin başlarında en başarılı oyun serileri arasında yer alıyordu. Nitekim bu başarı pek çok devam oyununu beraberinde getirdi. 2002-2013 yılları arasında bu seriden tam yedi oyun çıktı. Ancak serinin 2013 yılında çıkan yedinci oyunu Blackout’tan sonra seri bir duraklama dönemine girdi. Eski popülerliğini yitiren seri, hayranlarını neredeyse 10 yıldır yeni bir oyuna hasret bıraktı.

Ancak bu hasret yakında sona erecek. Ubisoft Toronto’nun bir süredir yeni bir Splinter Cell oyunu üzerinde çalıştığı biliniyor. Gelen son bilgiler ise Ubisoft’un sadece yeni bir oyun yapmakla kalmayıp yepyeni bir seri başlatmak istediğini gösteriyor.

Ubisoft Toronto’da oyunun yapımından sorumlu olan kreatif direktör Chris Auty, bu yeni oyunun yeni bir seri için sağlam bir temel olmasını istediklerini söyledi. Bunun basit bir yeniden yapım olmadığını söyleyen Auty, bunun yerine sıfırdan yeni bir oyun yaptıklarını ifade etti. Üst seviye bir oyun yapmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen Auty, kalitede çıtayı yukarı taşıyacaklarını belirtiyor.

Yeni Splinter Cell oyununun ne zaman çıkacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak stüdyonun bugüne kadarki açıklamaları, merakla beklenen oyunu en erken 2024’te görebileceğimizi düşündürüyor.