Yeni Galaxy A72 modelinde beklentiler yüksek

Yeni Galaxy A72 modelinde beklentiler yüksek

Yeni Galaxy A72 modelinde beklentiler yüksek

Samsung Galaxy A72 son dönemlerin heyecanla beklenen cihazları arasında yer alıyor. Özellikle de Galaxy A71 cihazında yaşanan beğeni, beklentileri ciddi ölçüde yükseltti. İşte bu yeni model ile ilgili merak edilen kamera detayı.

Güney Koreli şirket Samsung, Galaxy A72 serisi ile birlikte kalpleri yeniden fethedecek gibi görünüyor. Akıllı telefon devi şirket, gerçekten de çok ilginç bir stratejiye sahip. Normal şartlarda akıllı cihaz üreticileri üst segmentlere odaklanır. Mesela Apple için iPhone 11 satışları herşeyden önemlidir. Önceki modellerle pek ilgilenmez. Huawei ve diğer şirketler de benzer özellikler sergiliyor. Samsung ise orta segment ile başarı yakalamaya çalışıyor.

Kısa bir süre önce çıkan ve 64 MP lense sahip olan Galaxy A71 sonrasında sıra Galaxy A72 cihazına geldi. 5 arka kameraya sahip olması beklenen bu model, gelişmiş özelliklerle geliyor.

Cihazda yer alması beklenen 5 arka kamera çeşitli özelliklere sahip olacak. Öncelikle 64 MP ana sensör kullanılacağı kesinleşti.

Ayrıca çekimi daha efektif hale getirecek 12 MP ultra geniş açı sensörünün de kullanılması planlanıyor. Böylece şirketin bir önceki modelin özelliklerini daha fazla geliştirdiği ortaya çıktı.

Tüm bunlara ek olarak 3x optik yakınlaştırmayı destekleyen 8 MP telefoto sensörü yeni bir çekim kalitesi kazandıracak gibi görünüyor. 5 MP makro lens ve son olarak 5 MP derinlik sensörü ise firmanın gözdeleri arasında olmasını sağlayabilir. 2021 yılının ilk 3 ayı içerisinde gelmesi planlanan yeni cihaz, muhtemelen çok yüksek bir fiyata da sahip olmayacak.