Yeni iPad modelleri Mayıs’ta çıkacak

Yeni iPad modelleri Mayıs’ta çıkacak

Tablet pazarının lider ismi Apple’ın önümüzdeki dönemde duyurmayı planladığı yeni iPad modellerinin yaz aylarında satışta olması bekleniyor.

Tablet pazarının Apple ile var olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Steve Jobs ilk iPad’i tanıttığında, herkes bu cihazın ne derece gerekli olduğu konusunda farklı görüşler belirtmişti. Nitekim kısa bir süre sonra Jobs haklı çıktı ve iPad, Apple’ın yarattığı tablet pazarının değişmez öncüsü oldu.

Tablet pazarındaki rekabetin artması, ürün yelpazesinin genişlemesi bir süre sonra satışların durağanlaşmasına neden oldu. Çünkü insanlar tableti, telefon gibi 2-3 senede bir değiştirme ihtiyacı duymuyor. Dolayısıyla şu an hala aldığı ilk tableti, iPad’i kullanan milyonlarca insan var.

Pazardaki bu daralmayı bizlere gösteren en net şey ise Apple’ın geçtiğimiz sene yalnızca 42.5 milyon tablet satabilmiş olması.

Tablet pazarındaki durağanlığın farkında olan Amerikalı teknoloji devi, önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan iPad lansmanında, kullanıcıları heyecanlandıracak ürünler tanıtmayı hedefliyor.

Ortaya çıkan söylentilere göre Apple, 3 yeni tabletini önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde satışa sunacak. Bu tabletlerden birisi 12.9 inçlik iPad Pro, diğerleri ise 9.7 inç ve 10.5 inçlik ekrana sahip 2 yeni iPad modeli olacak. Apple’ın satışa sunacağı iPad modellerinde aynı iPhone 8’de olduğu gibi kenar çerçevelerden kurtulmayı planladığı iddia ediliyor. Hatta bazı söylentilere göre yeni tabletlerde home tuşu da kaldırılabilir.

Apple’ın giriş seviyesi tabletinde A9 yonga setini, Pro’da A9X işlemcisini, yeni nesil üst segment tabletinde ise A10X yonga setini kullanacağı söyleniyor. Tabi ki bunlar şu an bir söylentiden ibaret. Bakalım Cupertino merkezli şirket, kullanıcıları heyecanlandıracak kadar yenilikçi ürünler tasarlayabilecek mi?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS