Yeni iPad Pro için ilk tanıtım videosu yayınlandı

Yeni iPad Pro için ilk tanıtım videosu yayınlandı

Yeni iPad Pro için ilk tanıtım videosu yayınlandı

Apple geçtiğimiz günlerde gerçekleşen WWDC’de tanıttığı yeni iPad Pro modeli için ilk tanıtım videosunu yayınladı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen WWDC etkinliğinde sahne alan Apple son derece önemli duyurular yaptı. Daha ince çerçeveler ve parlak ekranı ile dikkatler üzerine çeken yeni iPad Pro modelleri de bu duyurulardan biriydi.

Apple, bölgesel bazda satışa sunmak için hazırlandığı yeni iPad Pro için ilk tanıtım videosunu da resmi YouTube hesabı üzerinden yayınladı. Yayınlanan tanıtım videosunda, iPad Pro’nun ofis çalışanları için ne derece pratik ve zamandan kazandıran bir cihaz olduğuna dikkat çekilmek isteniyor. Aynı zamanda videoda, yeni iPad Pro’nun parlak ekranına, iPencil’a verdiği tepkime sürelerine de yer verilmiş. İlgili videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Açıkçası, yeni iPad Pro’nun ofis çalışanları için bu kadar verimli bir cihaz olup olmadığı tartışmaya açık bir konu. Belki anlık toplantılarda iPad Pro diz üstü bir bilgisayara göre daha avantajlı olabilir. Fakat söz konusu mobil çalışma olduğunda, bir MacBook iPad Pro’ya nazaran çok daha verimli bir performans sergileyecektir.

Apple’ın yeni tablet modellerinin pazarda nasıl bir etki yaratacağı şimdilik merak konusu. Fakat Cupertino merkezli şirketin, tablet sektöründeki stratejisini değiştirdiği de son derece net. Muhtemelen ilerleyen yıllarda çıkacak olan tabletlerin ekran boyunu 10.5 inçin altına da düşmeyecektir. Hatta 10.5 inçlik tabletlerin bile daha büyük ekranlı yeni modellerle yer değiştireceğini iddia etmek mümkün.