Yeni iPhone ucuz olabilir!

Yeni iPhone ucuz olabilir!

Apple’ın, Eylül ayında karşımıza üç farklı iPhone modeli ile çıkması bekleniyor. Bu modellerden ikisi üst segment olacakken, diğer model ise fiyatı ile bütçeyi sarsmaması bekleniyordu. Bugün gelen iddialar uygun fiyatlı yeni iPhone‘un geleceğini bir nebze de olsa doğrulamış oldu.

Yeni iPhone modelinin iPhone X’a göre daha ucuz olacağı söyleniyor. Peki, Apple hangi özellikten feragat etip yeni iPhone’un fiyatını uygun tutacak?

ABD’nin ünlü siyasetçilerinden olan avukat Ralph Nader, Apple’ın CEO’su Tim Cook’a geçtiğimiz günlerde açık bir mektup yazmıştı. Ralph Nader, bu mektupta iPhone’ların fiyatının düşürülmesini talep etmişti.

Nader, bu mektupta iPhone X’un 999 dolarlık fiyatından dolayı başarılı olamadığını, yeni gelecek olan iPhone’ların daha uygun fiyatlı olması gerektiğini belirtmişti. Yaşanan bu olaylardan sonra gözler Apple cephesine çevrilmişti.

İddialara göre; Apple bu yıl fiyatta bir düzenleme yapacak ve tepe modelini 899 dolardan satışa sunacak. Ancak Cupertinolu firmanın bunu yapabilmesi için OLED ve TrueDepth kamera maliyetini düşürmesi gerekiyor.

Yeni iPhone

Şimdilik ucuz iPhone için net bir bilgi bulunmuyor. Ancak bizim tahminlerimize göre de iPhone (2018) 899 dolardan başlayan fiyatlar ile satılacak. Amerika’da bile tepki toplayan 999 dolarlık fiyatta indirim kesin yapılacak. Ancak ülkemizde Kasım ayında satışa sunulacak olan iPhone‘ların fiyatı, kurdan dolayı 6.699 TL‘den başlayacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS