Yeni iPhone’lar suya dayanıklı olabilir

Yeni iPhone’lar suya dayanıklı olabilir

Suya dayanıklı iPhone hayali sonunda gerçek oluyor. iPhone’ları suya dayanıklı yapmak isteyen Apple, bunu sağlayacak yeni bir teknolojinin patentini aldı.

iPhone’u daha da geliştirmek için bir sürü yeni proje üzerinde çalışan Apple, ilerleyen dönemde telefonunu suya dayanıklı hale getirmek istiyor. Samsung ve Sony gibi Apple’ın önemli rakipleri tarafından bir süredir kullanıcılara sunulan bu özellik, çok yakında Apple telefonlarında da yer alabilir.


Amerikalı teknoloji devinin birkaç gün önce aldığı yeni bir patent, şirketin suya dayanıklı telefonlar üzerinde çalıştığını gösterdi.Sıvı geçirmeyen akustik cihaz adını taşıyan bu yeni patent, Apple’ın telefonlarında su geçirmeyen hoparlör çıkışları kullanmasını sağlayacak. Bu sayede de suya dayanıklı iPhone’larının önü açılmış olacak. Ancak bu özelliğin bu yıl çıkacak iPhone 7’de yer alması beklenmiyor.


Yeni amiral gemisi Galaxy Note 7 olacak


Apple’ın suya dayanıklı ilk iPhone’u 2017 yılında çıkacak iPhone 8 olacak gibi duruyor. Apple’ın bu özelliği telefonlarına eklemesi için vakit geldi de geçiyor. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi diğer telefon üreticileri bu özelliği çoktan telefonlarına eklediler.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS