Yeni iPhone’un Apple Watch’a benzer bir özelliği olacak

Yeni iPhone’un Apple Watch’a benzer bir özelliği olacak

Yeni iPhone’un Apple Watch’a benzer bir özelliği olacak

Yeni nesil iPhone ürünlerinde daha iyi bir pil ömrüne, ekranda daha küçük bir çentik, daha iyi video kaydı, 120Hz yenileme hızı ve daha hızlı bir A15 çipi olacak. Ama bundan da önemlisi her zaman açık ekran.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu, Apple’ın yaklaşan iPhone modelleri için her zaman açık ekranlar üzerinde çalıştığını öne süren ilk sızıntı haber değil. Bir diğer kaynak Max Weinbach, bu yılın başlarında Apple’ın akıllı saatlerinin gelecekteki iPhone cihazlarının da sahip olduğu aynı tür düşük sıcaklıklı polikristal oksit (LTPO) panelleri kullanabileceğini ima etmişti.

Sızan yeni raporlar, Bloomberg’in dört yeni iPhone’dan “en az birinin” bir LTPO ekranı içereceğine dair önceki raporuna uygun. Teknoloji, pil ömrünü korumak için akıllı saatlerin ekran yenileme hızlarını dinamik olarak ayarlıyor.

Analist Ming-Chi Kuo ayrıca bu yılın başlarında, bu yıl gelen Pro iPhone’ların LTPO ekranlara ve 120Hz yenileme hızlarına sahip olacağını söyledi. Gurman, iPhone ekranlarının her zaman açık olma olasılığına ek olarak, Apple’ın büyük olasılıkla bu sonbaharda, “en geç Eylül ve Kasım ayları arasında” yeni MacBook Pro’ları duyuracağını bildirdi. Raporlardan gelen bir diğer bilgiye göre bilgisayarlar üçüncü çeyrekte üretime başlayacak.