Yeni katlanabilir akıllı telefonunu sanal toplantıda tanıtacak

Yeni katlanabilir akıllı telefonunu sanal toplantıda tanıtacak

Huawei, 24 Şubat’ta İspanya’nın Barcelona kentinde bir sanal basın toplantısı düzenlemek istiyor. Bu toplantıda da yeni katlanabilir akıllı telefonunu açıklamak istiyor.

Huawei’ye yakın kaynaklara dayandırarak yaptığı haberine göre Çinli teknoloji devi, sanal ortamda gerçekleşecek etkinlikte yeni katlanabilir akıllı telefonunu açıklayacak. Hatta, söz konusu basın toplantısında önceden kaydedilmiş bir açılış konuşmasını oynatmak istiyor.


Piyasaya sürülen ilk katlanabilir ekranlı model Mate X ile henüz emekleme aşamasında olan ve bu sektöre ilk ürününü veren Huawei, Samsung’un Galaxy Z Flip’ine ciddi oranda bir cevap vermek istiyor.


Huawei’nin Barcelona’da tanıtmak istediği yeni katlanabilir akıllı telefon ile ilgili çok fazla bir şey söylenmiyordu. Geçtiğimiz zamanlarda yayınlanan bazı sızıntılar referans gösterilirse de, söz konusu modelin Huawei Mate XS olabileceğini söylemek pek de yanlış olmaz.


Ayrıca şirketin CEO’su Richard Yu, Mate XS modelinin çok daha iyi bir işlemci, geliştirilmiş bir ekran ve iyileştirilmiş bir menteşe mekanizmasına sahip olacağını açıklamıştı. Kirin 990 5G yonga seti ile geleceği tahmin edilen Mate XS’in, tasarım anlamında selefine göre daha gelişmiş olması bekleniyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS