Son Dakika

Yeni kıvrımlı telefonlar geliyor

A A

07.05.2016 - 08:00 Son Güncelleme:

Çinli telefon üreticileri Huawei ve Xiaomi de kıvrımlı akıllı telefonlar çıkarmaya hazırlanıyor. Her iki şirket de bu yıl Edge adını taşıyan kıvrımlı telefonlar çıkaracak.

Yeni kıvrımlı telefonlar geliyor

Bildiğiniz gibi kıvrımlı telefonlar şu anda oldukça revaçta. Samsung ve LG gibi dev şirketler amiral gemilerinin kıvrımlı modellerini satışa çıkararak bu telefonların geniş kitlere ulaşmasını sağladı. Özellikle Galaxy Edge serisi oldukça yoğun ilgiyle karşılandı. Bu kıvrımlı telefonların gördüğü ilgi diğer telefon üreticilerinin de dikkatinden kaçmadı. Güney Koreli telefon üreticileri Samsung ve LG’den sonra şimdi Çinli telefon üreticileri bu telefonlara el atıyor.

Çin’in en büyük telefon üreticilerinden Huawei ve Xiaomi, yakında kıvrımlı telefonlar satışa çıkarmaya hazırlanıyorlar. Çin’den gelen haberlere göre her iki şirket de bu yıl Edge adını taşıyan kıvrımlı telefonlar satışa çıkaracak.

Dünyanın sıra dışı tuvaletleri

Huawei’nin Mate Edge adlı bir telefon çıkaracağı ve bu telefonun büyük ihtimalle Mate 8’in halefi olacağı söyleniyor. Xiaomi’nin kıvrımlı telefonunun ise Mi Edge veya Mi Note Edge olması bekleniyor. Huawei’nin Samsung’un, Xiaomi’nin ise LG’nin ekran teknolojilerini kullanacağı gelen söylentiler arasında.