Son Dakika

Yeni Macbook Pro’yu parçalarına ayırdılar!

A A

19.11.2016 - 12:00

Apple’ın geçtiğimiz ay tanttığı yeni nesil Macbook Pro tamamen söküldü. Touch Bar’a sahip olan bilgisayarı en ince parçasına kadar söken ekip detaylı bir görüntüleri yayınladı.

Yeni Macbook Pro’yu parçalarına ayırdılar!

Apple’ın uzun zamandır yenilemediği Macbook ailesi geçtiğimiz ay yenilendi. Yenilenen Macbook Pro ile birlikte Apple pek çok eleştiri alsa da göreceli olarak yenilikçi bir model sunmayı başardı. Touch Bar ve  Touch ID başta olmak üzere çeşitli yenilikler içeren bilgisayar önemli eksiklikler de içeriyordu. SD kart girişinin kaldırılması ve sadee USB Type-C portlarının bulunması cihazın en büyük eksiklikleri arasında gösteriliyordu. Profesyoneller için geliştirilmiş bir bilgisayarda SD karrt girişinin olmaması ve görüntü çıkışı için hatta İPhone 7’yi şarj edebilmek için bile dönüştürücü kullanılmak zorunda olması büyük tepki çekmişti. Yeni nesil USB standardı olan Type-C çift taraflı takılabildiği için ön-arka tarafı bulunmuyor. Çift taraflı olarak takılabilecek olan yeni port oldukça küçük yapısı ile büyük ilgi çekmeye ve 2016 yılından itibaren yaygın olarak kullanılmaya başlamıştı. Normal USB portu ile uyumsuz olan kullanabilmek için dönüştürücüye ihtiyaç duyan yeni port geleceğin teknolojisi olsa da henüz sektör buna tam olarak hazır değil.

10 Üzerinden 1 Puan Verildi

apple macbook pro

Amerikan teknoloji devi Apple’ın eksi ve artılarıyla çok konuşulan bilgisayarı Macbook Pro’yu ünlü teknolojisi sitesi iFixit söktü. Ekip bilgisayarı en ince parçalarına kadar ayırırken hangi parçanın ne olduğunu da görseller ile açıkladı.

apple macbook pro

A1706 model koduna sahip cihazı söken ekibin bilgileri yayınladığı adrese buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca cihazların tamir edilebilirliğinine puan veren site de yeni nesil bilgisayara 10 üzerinden sadece 1 puan verildi.