hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Yeni NXTPAPER teknolojilerini CES 2024’te duyurdu

  Yeni NXTPAPER teknolojilerini CES 2024’te duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  TCL, CES 2024’te teknolojiyi daha  insan odaklı ve 5G’yi daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan en son gelişmelerini duyurdu. Duyuruların başında, TCL’in öncü ekran teknolojisinin en yeni nesli olan gelişmiş TCL NXTPAPER 3.0’ın tanıtımı yer alıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Göz konforuna yönelik üç yıllık çabaların sonucunda TCL NXTPAPER ile keskin görüntüleri, canlı renkleri, derin kontrastı ve doğal hareketi korurken zararlı mavi ışığı yüzde 61’e kadar filtreleyen göz bakım teknolojisi ortaya çıktı.

  TCL, 2024 yılında bu çığır açan teknolojiyi önceki tüm avantajlarını koruyarak yeni zirvelere taşıyan geliştirilmiş TCL NXTPAPER 3.0’ın lansmanını da yaptı. Kullanıcıların düşünülerek tasarlandığı TCL  3.0, TCL’in genel dijital görüntüleme deneyimini bir dizi donanım ve yazılım yükseltmesiyle yeni bir düzeye çıkarma taahhüdünü yansıtıyor.

  3.0 ile birlikte kullanılan yeni Dairesel Polarize Işık (CPL) ekranları, doğal ışığın “emisyon-yansıma-kırılma” yolunu simüle ediyor. Bu da doğal ışıkta kitap okumaya yakın bir görsel deneyim yaratıyor ve ekstra göz konforu için ekranın kâğıda benzerliğini daha da geliştiriyor.

  Her türlü senaryoda titreşimsiz bir görsel deneyim sağlayan ve böylece göz yorgunluğunu azaltan DC karartma teknolojisinin entegrasyonu ile daha fazla kullanıcı konforu sağlanıyor. Yazılım tarafında ise TCL, daha sağlıklı dijital izleme alışkanlıklarını teşvik etmek için tasarlanmış özellikler sunuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TCL  3.0, dijital cihaz kullanımına yönelik uzman tavsiyelerine uygun olarak ekran süresinde molaları teşvik etmek veya zayıf aydınlatma koşullarını değiştirmek için kullanıcılara özelleştirilmiş hatırlatmalar yapabilen bir göz bakım asistanı içeriyor.
  Güç, konfor ve 5G erişilebilirliği yeniden tanımlanıyor

  Dijital konforu sofistike tasarımla birleştirme yolunda önemli bir adım atan TCL, CES 2024 kapsamında ABD pazarı için TCL NXTPAPER 14 Pro ve TAB 10 NXTPAPER 5G tabletlerini tanıttı.

  TCL  14 Pro ,  göz sağlığından ödün vermeden güçlü işlevsellik arayan bireyler için titizlikle hazırlanmış, benzersiz göz konforu ile birleştirilmiş yüksek performansın zirvesi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. TCL NXTPAPER 3.0 teknolojisinin gelişmiş özelliklerini sergileyen bu tablet, CPL ve DC karartma ile sürükleyici ancak göz dostu bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

  Tablet tasarımı ve işlevselliği için yeni bir ölçüt oluşturan TCL NXTPAPER 14 Pro, artık kâğıt üzerinde okuma rahatlığı ve siyah beyaz kullanıcı arayüzünün klasik estetiğini sunan yükseltilmiş 3’ü 1 arada VersaView kullanıcı arayüzüne de sahip.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bu yenilikçi özellik bir e-okuyucuya olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor, Ayrıca, yazılım-donanım entegre teknolojisi ile sezgisel  kullanıcı arayüzü, özel  tuşu aracılığıyla standart tablet modu ile renkli kâğıt veya mürekkepli kâğıt modları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapılmasını mümkün kılarak her iki dünyanın en iyisini kullanıcıların parmaklarının ucuna getiriyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow