Yeni Pokemon oyunu için tarih verildi!

Yeni Pokemon oyunu için tarih verildi!

Nintendo’nun E3 2017’de açıkladığı yeni Pokemon oyunu hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. İşte Switch’e özel gelecek olan yapımın çıkış tarihi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen E3 2017 interaktif oyun ve eğlence fuarı, oyun severler açısından son derece hareketli geçti. Bu fuarda özellikle Sony cephesinden oldukça sağlam oyunların duyuruları yapıldı. E3 öncesinde, kullanıcıları Switch konusunda hayli umutlandıran Nintendo’nun konferansı ise beklentileri pek de karşılayamadı.


Nintendo konferansında en çok öne çıkan oyunlar Metroid Prime 4 ve yeni Pokemon oyunuydu. Japon oyun devi, yeni Metroid Prime için özel bir sunum hazırlarken, Pokemon oyununa dair pek bir bilgi vermemişti. Konferans sırasında sahneye gelen Pokemon Company sorumlusu Tsunekazu Ishihara, Switch için RPG tarzında bir Pokemon oyununun gelişim aşamasında olduğunu belirtmişti.


Şimdi yeni Pokemon oyununun çıkış tarihine ilişkin ilk bilgi de orta çıkmış oldu. Nintendo’nun Amerika sorumlusu olan Charlie Scibetta tarafından yapılan açıklamada yeni Pokemon oyunu ve Metroid Prime 4’ün 2018’de yayınlanacağını belirtti. Bu gerçekten Switch sahipleri için son derece güzel bir haber diyebiliriz.


Muhtemelen önümüzdeki günlerde yeni Pokemon oyunu ile ilgili daha fazla bilgi paylaşılacaktır. Zira şuanda elimizde oyuna ait tek bir görsel bile bulunmuyor. Oyun hakkında bildiğimiz tek şey, 3DS’te oynadığımıza benzer bir yapıya sahip olacağı. Elbette grafik ve görsellerin biraz daha iyi olacağını da belirtmek gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS