Yeni Xbox oyunculara neler sunacak?

Yeni Xbox oyunculara neler sunacak?

2020 yılı oyuncular için dolu dolu geçecek bir yıl olarak görünüyor. Önümüzdeki yıl hem Microsoft hem de Sony cephesi yeni nesil oyun konsollarını tanıtacak. Bu süreçte ise Sony, geçtiğimiz gün PlayStation 5’in özelliklerini açıklamıştı.

PlayStation 5, 8 çekirdekli AMD Ryzen 7nm Zen 2 işlemci, Raytracing destekli Radeon Navi tabanlı grafik birimi, 8K çözünürlük desteği ve SSD ile gelecek. Geriye uyumluluk ile PlayStation 4 oyunlarını da çalıştırabilecek olan PS5, bu donanıma rağmen yeni Xbox’ın gerisinde kalabilir!


Bu nesilde Xbox One X ile rakibini donanım konusunda ikiye katlayan Microsoft cephesi, yetersiz ve ortalama oyunları ile umduğunu bulamamıştı. Türkiye’de oyun fiyatlarına yaptığı son zamlar ile ülkemizdeki oyuncuları kendinden uzaklaştıran Xbox, bu kötü gidişata yeni nesilde bir son verecek.


Seasoned Gaming’den Ainsley Bowden; Microsoft içerisinden aldığı bilgiler doğrultusunda yeni nesilde Xbox’ın PlayStation 5’ten çok daha güçlü olacağını dile getirdi. Ancak bir konsolun güçlü olması demek çok iyi olması anlamına gelmiyor.


Örneğin; PlayStation 4’e son zamanlarda çıkan God of War ve Spider-Man oyunlarının standart PS4’te bile Xbox One X’ten çok daha göründüğünü söyleyebilirim. Xbox cephesinde maalesef ki özel oyun kıtlığı var. Minecraft’a 4K doku paketi getirmek ile olmuyor bazı şeyler. Umarız Microsoft, yeni nesilde konusu ile etkileyen başyapıtlar üretmeyi başarır.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS