Yerli otomobilin tasarımı yerli olmayacak

Yerli otomobilin tasarımı yerli olmayacak

Ocak ayının sonlarında SUV modellerinin ortaya çıkarılması beklenen araçlar hakkında yepyeni iddialar ortaya atıldı.

Eski dönemlerden beri en çok hayali kurulan konulardan birisi de hiç şüphesiz yerli otomobiller. Bazıları bunun imkansız olduğunu düşünürken kimileri de yapmanın pek zor olmadığını ifade ediyor. Yetkililer tarafından aktarıldığına göre yerli otomobil yakında kullanıma sunulacak. İlk yerli aracın tasarımını dünyaca ünlü İtalyan şirket Pininfarina yapacak.


1930’da kurulan bu şirket, ününü Ferrari ve Lamborghini tasarımları ile kazansa da Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Cadillac, Volvo ve Peugeot gibi kuruluşların da tasarımını gerçekleştirdi. Bu nedenle yetkililer firmaya büyük bir güven duyuyor.


Yerli otomobilin 2022 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Hemen ardından hızlı bir şekilde araç yaygınlaştırılacak. Eğer bu aracın üretimi tamamlanırsa Avrupa’da geleneksel otomobiller dışında ilk defa başka bir marka elektrikli araç üretmiş olacak. İlk araç C-SUV segmentinde olacak ve 2030 yılına kadar toplam 5 model ve 3 yükseltme gerçekleşecek.


Tasarım şirketi olarak dünyanın en iyi kuruluşlarından birisi seçilmiş olsa bile insanların aklında önemli bir soru işareti oluştu. Bazıları bu aracın yerli olmasına rağmen tasarımının başka bir ülke tarafından yapılmasını pek anlayamıyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS