Youtube Facebook’a para ödeyecek

Youtube Facebook’a para ödeyecek

Facebook’un bu sonbaharda kendi videolarını üreten firmalara reklam geliri dağıtacağı ile ilgili bir görüş ortada dolaşmakta. Bunun söylentisi bile öyle bir ses getirdi ki dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube’ta böyle bir karar almak zorunda kaldı.

Son yıllarda Youtube’nin Facebook’a içerik üreticilerini kaptırdığı görülüyor ve özellikle Amerika’da birçok kanal sadece Facebook üzerinden paylaşımlarda bulunmaya başladı. Bunu gören Youtube ise kullanıcıları geri çekebilmek adına reklam gelirlerinin paylaşılacağını duyurdu. 2013 yılındaki paylaşım oranını 2014 yılında %40 arttıran Facebook her geçen gün içerik üreticilerin ve kanalların ilgisini çekmekte.


Huawei P8 başarılı olabilir mi?


Facebook’un, Youtube’ye göre en önemli avantajı ise insanların bir videoyu aramak zorunda kalmadan arkadaşlarının beğenileri ve paylaşımlarıyla bu videolara ulaşabilmeleridir. Google yıllardır Youtube’nin düşen gelirlerinden ve kar elde edememesinden şikayetçidir. Youtube’nin Google Plus ile entegrasyonu ve daha farklı bir sosyal ağ olmasını savunanlarsa hiçte az değil.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS