Son Dakika

YouTube'da yeni reklam dönemi başladı

A A

07.05.2016 - 12:00 Son Güncelleme:

Youtube, “reklamı atla” düğmesi olmadan çalışacak ve sonuna kadar seyredilmesi zorunlu olacak yeni bir reklam formatını yayına alıyor.

YouTube'da yeni reklam dönemi başladı

Bumper isimli yeni reklamlar toplam 6 saniye uzunluğunda olacak ve izleyiciler reklamı geçemeyecekler. Öte yandan, YouTube Bumbper reklamları, 15+ saniyelik ana reklam kampanyalarının yardımcı enstrümanı olarak kullanılmasını istiyor. Bir anlamda, kampanyanın 15+ saniyelik ana videosu reklam olarak oynatılacak ama Bumper reklamlar da küçük teaser’lar olarak kampanyada yer alacak.

Google’ın planına göre, 6 saniyelik Bumper reklamları Mayıs ayı içinde yayına başlayacak. Şimdiden, büyük reklam müşterilerinin reklam ajanları, yeni kampanyaları için 6 saniyelik Bumper reklamlar hazırlamaya başladılar.

iPhone 7, 6S'i geçti

Öte yandan, YouTube’da video seyrederken reklamı atla düğmesinin çıkması için 5 saniye bile beklemekten rahatsız olanların, 6 saniyelik zorunlu reklamlardan çok rahatsız olması bekleniyor. Bir diğer rahatsızlık konusu da, Bumper reklamlarının ana kampanyaya ek olarak yayınlanacak olması. Bu da bir video içinde fazladan oynatılacak 6 saniyelik ek reklamların seyirci karşısına çıkacak olması ihtimalini doğuruyor.