hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Zoom, insan avatarlarını duyurdu

  Zoom, insan avatarlarını duyurdu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple’ın Memoji’si veya Mark Zuckerberg’in metaverse’te kullanmamızı istediği insansı karikatürler gibi, özelleştirilebilir sanal karakterler hareketlerinizi ve yüz ifadelerinizi yansıtacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Buradaki fikir, daha az resmi toplantılara biraz eğlence katmak ve kamera karşısında  benliğiniz olarak görünmeden var olmanıza izin vermek. Zoom bu kapsamda avatarlarını yeniledi.

  İnsan avatarları, Zoom’un bu yılın başlarında yayınladığı hayvan avatarlarını takip ediyor. Şirket, yemek yerken avatar kullanmanızı öneriyor. Özellik, ücretli bir hesap gerektiren beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Zoom, beta ilerledikçe yeni yüz özellikleri, saç stilleri ve özelleştirme seçenekleri sunacağını da ekliyor.

  Platform ayrıca şablonları çeşitli toplantı türleri için kısa yollar olarak duyurdu. Artık kendi şablonlarınızı oluşturabilir veya kullanıma hazır üç kurulum arasından seçim yapabilirsiniz. Bunlar arasında büyük toplantılar ve seminerler yer alıyor.

  Şirket ayrıca yakında toplantı içi sohbetler için zincirleme mesajlar ve tepkiler ekliyor. Slack, Facebook Messenger veya iMessage’da göreceğinize benzer şekilde, mesaj dizileri, birinin hangi mesajı yanıtladığını anlamanızı kolaylaştırır. Benzer şekilde, emoji tepkileri sohbeti temizlemeye yardımcı olur ve yanıtı orijinal mesajla eşleştirecek. Zoom, ileti dizilerinin ve emoji tepkilerinin bu ayın sonlarında geleceğini söylüyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow