Acılı baba Kurdi: ''Çocukları olmayan bir baba olarak...''

 Acılı baba Kurdi: ''Çocukları olmayan bir baba olarak...''

Suriyeli Zahim Kurdi (27) oğulları 2 yaşındaki Aylan Kurdi ve 3 yaşındaki Galip Kurdi'nin cenazeleri Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla İstanbul'a getirildi. Baba Abdullah Kurdi, "Artık çocukları olmayan bir baba olarak herhangi bir şey istemem. Sadece isterim ki Suriye'de yaşanan acının yaşanan dramın bir an önce bitmesi" dedi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinden çıkılan umut yolculuğunda yaşamını yitiren 12 kişiden Suriye Uyruklu Zahim Kurdi (27) oğulları 2 yaşındaki Aylan Kurdi ve 3 yaşındaki Galip Kurdi'nin cenazeleri Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla İstanbul'a getirildi.


Cenazelerle birlikte gelen baba Abdullah Kurdi de, VIP Salonu'ndan çıkışta yaptığı açıklamada, "Kendim için bu dünyalık bir isteğim bir talebim yok. İsterim ki artık çocukları olmayan bir baba olarak herhangi bir şey istemem. Sadece isterim ki Suriye'de yaşanan acının yaşanan dramın bir an önce bitmesidir. Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim" dedi.


Minik Aylan'ın son uykusu bu oldu


Minik Aylan'ın babasından çok acı ifade: ''Ellerimden kayıp gitti''


"Bu drama bütün dünya ve Türkiye şahit oldu"


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı da yaptığı açıklamada, "Bu drama bütün dünya ve Türkiye şahit oldu. Çok büyük bir insanlık dramı yaşanmakta. İnşallah bu ve benzeri olaylar bir daha yaşanmaz. Bu kardeşlerimizin bu arkadaşlarımızın babanın ne kadar yüreğinin dağlanmış olduğunu, ne keder çektiğini herkesin ve bir daha bu tür acıların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu. İstanbul'a getirilen cenazelerin sabah saatlerinde Şanlıurfa'ya gönderileceği öğrenildi. Baba Abdullah Kurdi ve beraberindekiler geceyi geçirmek için bir otele yerleştirildi.


Cenazeler Kobani'ye gönderildi


Bu sabah uçakla Şanlıurfa'ya getirilen Aylan Kurdi ile annesi ve kardeşinin cenazeleri konvoy eşliğinde Suruç'taki Murşitpınar Sınır Kapısı'ndan Kobani'ye gönderildi.Polislerin zırhlı araçlar ile havaalanından eşlik ettiği Kurdi ailesinin cenazeleri, alternatif yollardan Mürşitpınar Sınır Kapısı'na götürüldü.


Sınır hattına yakın noktada barikat kuran jandarmalar, gazeteciler ile vatandaşların Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın olduğu bölgeye geçişine izin vermedi. 


Mürşitpınar Sınır Kapısı'na giden cenaze konvoyunda Ak Parti Milletvekili Mazhar Bağlı ile HDP Milletvekilleri İbrahim Ayhan ve Dilek Öcalan'ın da bulunduğu bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS