Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez evine yürüyerek gitmiş

 Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez evine yürüyerek gitmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in sosyal medyada sarığının üzerinde Mercedes resmi iliştirildiğini görünce arabayı durdurup evine yaya gittiğini söyledi.

Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila'nın bugünkü köşesinde yer alan habere göre uçakta gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in makam aracıyla ilgili tartışmalara ilişkin, "Sosyal medyada sarığının üzerinde Mercedes resmini görünce üzülmüş, arabayı durdurmuş oradan inip eve yaya gitmiş" dedi.Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in makam aracı ile ilgili tartışmaların sorulması üzerine, "Bir kere o Mercedes'in iddia ettikleri gibi 1 milyon TL falan olması için zırhlı falan olması lazım. O tür normal Mercedes'lerin fiyatları 300-320 bin TL civarındadır. Kaldı ki artık eski dönemlerde değiliz. O tür araçlara artık herkes binebiliyor. Üstelik Diyanet İşleri Başkanı'na tahsisli bir araçtan söz ediyoruz" dedi.


Mehmet Görmez'den flaş makam aracı kararı!


Mehmet Görmez Kudüs'e gitti


Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:


Kendisine de ifade ettim. 'O gazete böyle yazmış filanca şöyle yazdı diye o şekilde davranmanız pek doğru olmadı' dedim. Ama sosyal medyada sarığının üzerinde Mercedes resmi iliştirildiğini görünce ciddi manada üzülmüş. Arabayı durdurmuş. Oradan inip eve yaya gitmiş. Gerçekten çok üzülmüş. Adamcağızın oturduğu evi bile yalanlar eşliğinde polemik konusu yapıyorlar.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS