Polis aramasındaki şiddet güvenlik kamerasında

 Polis aramasındaki şiddet güvenlik kamerasında

Adana'da 'uzun namlulu' silah var ihbarı üzerine Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket ve Terörle Mücadele Şube ekiplerinin baskın yaptığı evde 16 yaşındaki İ.Ö.'ye uygulanan şiddet güvenlik kamerası ile görüntülendi.

Ova Mahallesi'nde oturan emekli işçi Lütfü Özgün'e ait evde Kalaşnikof tüfek olduğu ihbarı yapıldı.

Polis ekipleri 6 Aralık'ta gece yarısı tek katlı evin bahçesine girdikten sonra evin giriş kapısını da 'koçbaşı' ile kırdı. Yüzü maskeli, çelik yelekli polisler,Lütfü Özgün, eşi ve 5 çocuğunu uyandırdı. Ekipler evde yaptıkları aramada 2 av tüfeği ile 1 ruhsatsız tabanca buldu.

Ailenin bahçeye daha önceden yerleştirdiği güvenlik kamerası ile kaydedilen görüntülerde bahçeye çıkartılan evin 16 yaşındaki oğlu İ.Ö.'yü direğe dayayan, ellerini kelepçeleyen kar maskeli polislerin, 'silahı çıkart' diye bağırarak başını peş peşe birkaç kez direğe çarptığı, bir polisin diziyle yüzüne vurup silahın yerini sorduğu görüldü.

Aranan Kalaşnikof tüfek evde bulunamazken, gözaltına alınan baba Lütfü Özgün ile oğulları İ.Ö. ve M.R.Ö., ifadelerin ardından aynı gece serbest bırakıldı.

Oğullarının birinin 2 ay önce silahla vurularak yaralandığı için evde silah bulundurdukları belirten baba Lütfü Özgün, uğradıkları şiddet nedeniyle polisler hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS