Siyasilerden Paris saldırısı tweetleri

 Siyasilerden Paris saldırısı tweetleri

Fransa'daki terör saldırılarının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve Bülent Arınç Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Paris'te meydana gelen terör saldırılarını kınadı. Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından Türkçe ve Fransızca yaptığı açıklamada, "Fransa'da meydana gelen terör saldırılarını şiddetle kınıyor, mevkidaşım SN. Hollande ve Fransız halkına başsağlığı dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.


Bataclan Konser Salonu'nda katliam


Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter hesabından Paris'teki terör saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Terör bir insanlık suçudur ve hiçbir dinle veya ırkla birlikte anılamaz. Hiçbir gerekçe terörü meşru  gösteremez ve hiçbir kılıf terörün akıttığı kanı, gözyaşını örtemez. Terör eylemleri insanlığı hedef alır ve bu tür eylemlerin mağduru tüm insanlıktır. Teröre karşı tüm dünya devletlerinin aynı kararlılık ve hassasiyetle mücadele etmeleri gerektiği bir kez daha acı bir şekilde ortaya çıkmıştır. Terör dünyanın her coğrafyasında kötüdür ve nerede ortaya çıkarsa çıksın aynı acıyı tattırır. İnsanlığın bu acıyı bir daha yaşamaması temennisi ile Fransa halkına başsağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi.  


Paris'te terör saldırıları! Çok sayıda ölü ve yaralı var...


Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'teki saldırıyla ilgili konuştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu Twitter hesabından Paris'teki saldırıya ilişkin paylaştığı mesajlarda saldırıyı kınadı, 
"Paris'teki alçak saldırının hedefi tüm insanlıktır. Türkiye olarak bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Teröre karşı Fransa ile dayanışma içindeyiz. Kurbanların yakınlarına ve fransız halkına başsağlığı diliyorum" dedi. 


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, ''Paris'teki hain terör saldırısını lanetliyorum. Yaralılara acil şifalar, tüm Fransa halkına başsağlığı diliyorum'' dedi. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS