1 lirayla dolandırıcıyı yakalattı

1 lirayla dolandırıcıyı yakalattı

Erzurum'da telefonla arayan şüphelilerin kendisini dolandırmaya çalıştığını anlayan kişi, belirtilen hesaba bir lira yatırarak, Adana'daki PTT şubesine parayı çekmeye gelen zanlılardan birinin yakalanmasını sağladı.

Alınan bilgiye göre, Erzurum'un Yakutiye ilçesinde yaşayan Ömer Aydı Kublay'ı telefonla arayan şüpheli, kendisini polis olarak tanıtarak, "Durdurduğumuz araçta yaptığımız aramada 25 bin lira ile paranın senin tarafından yatırıldığını gösteren belge ele geçirdik. Araçtaki iki kişinin de terör örgütü PKK ile bağlantısı bulunduğunu tespit ettik. Senin onlarla bağlantın olmadığını biliyoruz ama bu kişiler, iki arkadaşlarının daha olduğunu ve onların da hesabına para yatırılacağını söyledi. Onların da yakalanabilmesi için vereceğimiz hesaba para yatırman gerekiyor." diyerek para istedi.

Dolandırılacağını anlayan Kublay, telefondaki kişinin yakalanmasını sağlamak için bankadan 15 bin lira kredi çekerek, verdikleri hesaba yatıracağını söyledi.

Daha sonra Kublay, durumu polise bildirerek, verilen hesaba bir lira yatırdı. Hesabın sahibi Metin A'nın parayı Adana'nın merkez Seyhan ilçesindeki PTT şubesinden çekeceğini tespit eden polisler, önlem alarak beklemeye başladı.

Şüpheli Metin A, hesabındaki parayı çekmek için geldiğinde polis ekiplerince yakalandı.

Emniyete götürülen şüpheli Metin A'nın hakkındaki suçlamayı reddederek, "Gaziantep'ten Adana'ya iş aramak için geldim. Yolda yürüdüğüm sırada yanıma gelen bir kişi, yakınının kendisine para göndereceğini ancak bankada hesabının bulunmadığını belirterek benden yardım istedi. Ben de yardımcı olmak için hesabıma para yatırılmasına izin verdim." şeklinde savunma yaptığı öğrenildi.

Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Polis ekipleri, Kublay'ı telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıtan zanlıyı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS