1. Uluslararası Ovacık sanat Günleri festivali iptal edildi

1. Uluslararası Ovacık sanat Günleri festivali iptal edildi

1. Uluslararası Ovacık sanat Günleri festivali iptal edildi

Tunceli Valiliği, 24 Temmuz-30 Temmuz arasında Ovacık'ta düzenlenecek 1. Uluslararası Ovacık sanat Günleri Festivali'ne yasak getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Fatih Mehmet Maçoğlu'nun başkanlığını yürüttüğü TKP'li Ovacık Belediyesi, 24 Temmuz ile 30 Temmuz arasında 1. Uluslararası Ovacık Sanat Günleri festivali düzenleme kararı almıştı.

İlk kez düzenlenecek olan bu festivalde müzik, sinema, tiyatro, resim, heykel, felsefe, sosyoloji, kadın, çocuk ve sağlık atölyelerinde çalışmalar yürütülecekti.

Türkiye'den bir çok sanatçı, sinemacı, yazar, gazetecilerin de yer alacağı 1. Uluslararası Ovacık sanat Günleri'nde konserler ve söyleşiler de yer alacaktı.

Tunceli'de gerçekleştirilecek olan Munzur Kültür ve Doğa Festivali ​ de iptal edilmişti.

Belediyeden açıklama

Ovacık Belediyesi ise konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamaşa şunlar kaydedildi:

Uzun süreden beri emek vererek hazırlıklarını yapmış olduğumuz 1. Uluslararası Ovacık Sanat Günleri olağanüstü hal-güvenlik vb. nedenler illeri sürülerek ilçe ve il mülki amirleri tarafından izin verilmemiştir. Bir haftaya yayılan sanat günleri programımız Müzikten Ekolojiye, Felsefeden Güzel Sanatlara, Tiyatrodan Sinemaya, Kadın Atölyesinden Çocuk Atölyesine kadar yapmayı planladığımız atölye çalışmalarına yetkililer tarafından izin verilmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir. Bu hazırlıklar boyunca bizim yanımızda olan aydın, yazar, müzisyen ve diğer sanat dallarında bize destek olan sanat sever bütün dostlarımıza teşekkür ederiz.