10 Ağustos Dolar kuru ne kadar? Dolar Euro kaç TL?

10 Ağustos Dolar kuru ne kadar? Dolar Euro kaç TL?

Dolar 6 lira üzerinden görürken döviz kurları içerisinde 10 Ağustos'ta Dolar kuru - Euro bugün kaç TL? Ekonomi uzmanları, döviz kurlarının yükselişi devam edecek mi sorusuna temkinli cevap verirken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklaması beklenirken, Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar geldi, Albayrak 'Para politikalarının tam bağımsızlığının sağlanması diğer bir prensibimiz. İlk geldiğimiz günden beri para politikasının bağımsızlığı konusunda Merkez Bankası özelinde çok hassasız.' sözlerini söyledi.

ABD-Türkiye arasında yaptırım ve rahip kirizinden ötürü gerek Dolar üzerinden gerek altın piyasası üzerinden lira değerinde hızlı yükseliş yaşanırken, 10 Ağustos 2018 tarihinde son durum nasıl? Ekonomi uzmanları Pazartesi günü dolar fiyatları, yorumları üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Güncel kurlar üzerinden son durum ve ekonomi uzmanlarının yorumları.

DOLAR EURO DALGALANMA DEVAM EDECEK Mİ?

DOLAR/TL KURU BUGÜN NE KADAR? DÖVİZ KURLARI FİYATLARI 10 AĞUSTOS 2018

Dolar, alış 6,5 lira, satış 6,5 liradan işlem görürken Euro, alış 7,4 lira, satış 7,4 liradan satılıyor. Sterlin, alış 8,2 liradan alınırken, satış 8,3 liradan işlem görüyor. İsviçre Frangı, alış 6,5 lira, satış 6,5 lira. Rus Rublesi, alış 0,09, satış ise 0.09 lira. 

ALTIN FİYATLARI 10 AĞUSTOS 2018

DOLAR YORUMLARI 10 AĞUSTOS 2018 DOLAR YÜKSELİR Mİ?

Araştırma Uzmanı Muammer Demir'in yaşanan son değerlerden sonraki yorumu: ABD ile yaşanan gelişmelere bağlı olarak sert yükseliş ivmesini dün de koruyan kurda gün 5.27 yakınlarında başladı ve gün sonunda en yüksek 5.5650 seviyesi görüldü. ABD ile görüşmeye giden heyetin görüşmeleri sonlandırıp dönmesi ardından somut bir açıklamanın gelmemesi, Fitch’in son not değerlendirmesi ardından finansal koşulların daha da kötüleştiği açıklaması bu yükselişin dünkü nedenleri arasında gösterilebilir. Bugün Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak yeni ekonomik modeli açıklayacak. Kurda ABD ile yaşanan gerilimin sürmesi ile yükseliş eğiliminin devamını bekliyoruz.

Kurda teknik olarak bir tespit yapmak zor olsa da Fibonacci Expansion ile bakıldığında 5.60 aşıldığında 5.75 ve 5.80’in kurun önündeki yeni zirve seviyeleri olduğu gözleniyor. Yaşanacak olası kısa süreli geri çekilmelerde 5.61-5.5865 seviyeleri izlenebilir. 5.5640 ise gün içi ana destek noktası olarak takip edilecek. Bu seviyeye bir geri çekilme görülürse yeniden tepki yükselişlerini beraberinde getirebilir.(Ahlatcı Yatırım)

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS