10 aylık bebeğin ölümüyle ilgili gözaltına alınanlar serbest

10 aylık bebeğin ölümüyle ilgili gözaltına alınanlar serbest

İstanbul'un Fatih ilçesinde donarak öldüğü iddia edilen 10 aylık Aybüke'nin, ölümünde sorumlulukları olduğu öne sürülerek gözaltına alınan anne Feride A, anneanne Canan A. ve babası olduğu iddia edilen Alaattin K., sevk edildikleri savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Fatih'te dün sabah Horhor Caddesi üzerinde özel bir hastaneye getirilen 10 aylık bebeğin donarak öldüğü iddiası üzerine başlatılan soruşturmada, bebeği hastaneye getiren anneanne Canan A., anne Feride A., ile babası olduğu iddia edilen Alaattin K., gözaltına aldı.


Emniyetteki sorgularının ardından şüpheliler, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildiler.


Savcı İsmail Göktürk tarafından ifadeleri alınan şüpheliler Canan A., Feride A. ve Alaattin K., bebeğin kesin ölüm sebebinin henüz belli olmaması gerekçesiyle serbest bırakıldı.


İstanbul'un göbeğinde 10 aylık bebek donarak öldü


Alaattin K., ifadesinde, Feride A.'yla birlikte olduklarını kabul etti, ancak bebeğin kendisinden olmadığını ileri sürdü.


Bunun üzerine savcı, hem kesin ölüm sebebinin belirlenmesi, hem de bebeğin nüfusa kayıtlı olmaması nedeniyle, anne ve babasının bu kişiler olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor aldırılmasına karar verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS