11 Ocak Tekirdağ'da okullar tatil mi, yarın kar tatili olacak mı?

11 Ocak Tekirdağ'da okullar tatil mi, yarın kar tatili olacak mı?

Tekirdağ kar tatili konusunda açıklama bekleniyordu. Öğrencilerin "Tekirdağ'da okullar tatil mi?" sorusuna yanıt Tekirdağ Valiliği'nden geldi. Valilik'ten yapılan açıklamada, il genelinde olumsuz hava şartlarından dolayı eğitime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı. Tekirdağ kar tatili ve kar tatili olan illeri haberimizden öğrenebilirsiniz.

Tekirdağ'da hafta sonunda yoğun kar yağışı yaşandı. Kentte başta ulaşım olmak üzere hayatı olumsuz etkileyen hava koşullarından dolayı öğrenciler, "Tekirdağ'da okullar tatil mi?" sorusunu sormaya başladı. Merakla beklenen yanıt Tekirdağ Valiliği'nden geldi. 11 Ocak'ta il genelinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.


Bünyamin Sürmeli'den hava durumu (10-01-2017)TEKİRDAĞ'DA EĞİTİME ARA VERİLDİ


Tekirdağ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Tekirdağ Valiliği tarafından, olumsuz hava koşulları nedeniyle 11.01.2017 tarihinde (Çarşamba) Tekirdağ İli genelinde Resmi ve özel tüm İlk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir. Hamile ve engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacaktır. Kamuoyuna duyurulur." denildi.


TEKİRDAĞ hava durumu


Tekirdağ'da hafta sonundan bu yana etkili olan kar yağışının Salı günü de etkisini sürdürmesi bekleniyor. Perşembe gününe kadar etkisini aralıklarla devam ettirmesi beklenen kar yağışı hafta sonuna doğru kentten çekilecek. Bu hafta Tekirdağ'da en düşük sıcaklıkların -5 derece, en yüksek sıcaklıkların ise 9 derece olması bekleniyor.


Diğer yandan Marmara ve Ege'de rüzgar lodosa dönüyor, biraz da kuvvetli esiyor. Sıcaklığı birkaç derece arttıracak. Marmara'da, Trakya'da ve Balıkesir çevrelerinde yine kar var. Akdeniz ve İç Anadolu'da bulutlar yoğunlaşıyor. Akdeniz'in orta ve batı kesimlerinde yağmur bekliyoruz. İç Anadolu'da ise Kayseri dolaylarında bölgesel kar geçişleri olacak ve bu kar yağışlı alanlar ardından gelen günlerde biraz daha genişleyecek. Karadeniz'in batısında Bolu dolaylarında bölgesel kar geçişleri var ve bu kar yağışlarından perşembe günü de göreceğiz. Doğu Karadeniz'de ise yalnızca parçalı bulutlar oluşuyor. Trabzon 11-12 derecelere çıkıyor. Doğu Anadolu ve Güneydoğu'da hava parçalı bulutlu ve önümüzdeki birkaç gün bu şekilde olacak. Sıcaklıklarda da ciddi bir dalgalanma yok.


ORDU'DA KAR TATİLİ


Ordu'da pek çok ilçede yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. Karar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından duyuruldu. Buna göre İkizce'de eğitime 1 gün ara verildi.


Akkuş'ta Fatih Ortaokulu, İMKB YBO ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu haric yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle eğitime ara verildi. Ünye'de ise Pelitliyatak,Yenikent, Tekkiraz, Fatih Meydan, İnkur, Yeşilkent,Ataköy ve Erenyurt Mahallesindeki okullarda eğitime bir gün ara verildi. Kumru ve Korgan'da ise taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler 1 gün idari izinli sayılacak.


Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, Kabadüz, Kabataş, Mesudiye, Ulubey ve Perşembe ilçelerinde ise 11 Ocak Çarşamba günü eğitime devam edilecek.


BALIKESİR'DE KAR TATİLİ


Balıkesir'de kar tatili konusunda Balıkesir Valiliği'nden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "Olumsuz hava şartları nedeniyle Kepsut, Dursunbey, Altıeylül, Karesi, Susurluk, Balya, İvrindi, Savaştepe, Manyas, Bandırma, Gönen, Marmara, Sındırgı, Bigadiç ilçemizde özel eğitim kursları, ilkokul, ortaokul ve liselerde 11 Ocak Çarşamba günü eğitime bir (1) gün süre ile ara verilmiştir. Olumsuz hava şartları nedeniyle 11 Ocak Çarşamba günü Erdek ilçemizde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler ile kırsal mahallelerdeki okullarımızda eğitime bir (1) gün süre ile ara verilmiştir. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır." denildi.


KIRKLARELİ KAR TATİLİ


Kırklareli'de okullar tatil edildi. Kar tatili konusunda beklenen açıklamayı Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinden yaptı. Yapılan açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İlimiz Merkez ve tüm İlçelerimizde Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında 11 Ocak 2017 Çarşamba günü eğitim ve öğretime 1 (bir) gün ara verilmiştir. Ayrıca kamu ve kurumlarda çalışan engelli ve hamile personelde aynı gün idari izinlidir." denildi.


EDİRNE'DE 11 OCAK'TA EĞİTİME ARA VERİLDİ


Edirne'de olumsuz hava koşullarından dolayı 11 Ocak'ta ara verildi. Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, "İlimizde yaşanmakta olan elverişsiz hava şartları ve bu duruma bağlı kötü yol koşulları nedeniyle öğrencilerin okullarına ulaşımlarında sorunlar yaşanacağından, İlimiz merkez ve ilçelerinde bulunan resmi-özel okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim okulları-kurumları, halk eğitim merkezi ve A.S.O. müdürlükleri, mesleki eğitim merkezleri, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, motorlu taşıt sürücüleri kursları, öğrenci etüt eğitim merkezleri ve çeşitli kurslarda 11/01/2017 Çarşamba günü Valilik kararıyla 1 (bir) gün süre ile eğitim öğretime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de 11.01.2017 Çarşamba günü bir gün idari izinlidir. Kamuoyuna önemle duyurulur." denildi.


İSTANBUL'DA KAR TATİLİ SÜRECEK


İstanbul'da kar tatili 11 Ocak'ta devam edecek. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada yoğunluğu tahminlerin üzerinde seyreden kar yağışının bugün de etkisini sürdüreceği beklenmekte olduğu belirtilerek "Yoğun kar yağışı neticesinde meydana gelen kar birikintileri, don ve buzlanmanın özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmî ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine yarın ( 11 Ocak 2017 Çarşamba ) günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür"denildi.


İZMİR'DE KAR TATİLİ İLAN EDİLDİ


İzmir'de okullar tatil mi, sorusuna yanıt İzmir Valiliği'nin açıklamasıyla geldi. Valiliğin ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü'nün internet sitesinden paylaşılan duyuruda, "Aşırı don ve buzlanmanın ve de kar yağışının araç ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak İzmir il genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullarda 11 Ocak 2017 tarihinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine 1( bir) gün ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel aynı tarihte idari izinli sayılacaktır. Kamuoyunun bilgilerine sunulur." denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS