12 yaşındaki çocuk kurşunla öldü

 12 yaşındaki çocuk kurşunla öldü

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde sokağa çıkma yasağının 24'üncü gününde operasyonlar devam ederken, halkın ilçeden kaçışı sürüyor. Kaçış devam ederken 12 yaşındaki Bişeng Goran kurşun isabet etmesi sonucunda hayatını kaybetti.

Şırnak'ın Silopi ile birlikte 14 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi'nde yasağın 24'üncü gününde de hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar sürüyor. Cizre'ye hakim Çarkendal Tepeleri'ne konuşlanan tanklar, özellikle Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinde tespit edilen patlayıcı tuzaklı barikatlara top atışlarını sürdürüyor. İlçede sık sık patlama sesleri duyuluyor.


Çatışmalar nedeniyle yaklaşık 133 bin nüfusu ilçeden kaçışlar sürüyor. Çatışmaların yoğunlaştığı mahallelerde evlerin bodrum katlarında mahsur kalan vatandaşlar da fırsat buldukça evlerini terk ederek, güvenli mahallelere ya da yakın köylerdeki akrabalarının yanına yerleşiyor. Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinden ayrılan bir çok vatandaştan, ilçede yanlarına gidecek yakını olmayan aileler, güvenli mahallelerdeki camilere yerleşti.


Cizre'yi terk edenler güvenlik güçlerinin denetiminde her gün 09.00 ile 11.00 saatleri arasında güvenli bir şekilde evlerinden ayrılıp, yine güvenli bir şekilde ilçeden ayrılıyor.


12 yaşındaki çocuk kurşunla öldü


Cizre'de çatışmaların sürdüğü Cudi Mahallesi'nde bugün sokakta oynayan 12 yaşındaki Bişeng Goran, kurşun isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. 


Çevrede bulunanlar tarafından Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Bişeng Goran, yolda hayatını kaybetti. Goran'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Şırnak Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Goran'ın ölümüyle ilgili yetkililer soruşturma başlattı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS