15 Temmuz toplu taşıma ücretsiz mi? Bugün İstanbul’da Marmaray, metro, metrobüs, otobüs ücretsiz mi?

15 Temmuz toplu taşıma ücretsiz mi? Bugün İstanbul’da Marmaray, metro, metrobüs, otobüs ücretsiz mi?

15 Temmuz toplu taşıma ücretsiz mi? Bugün İstanbul’da Marmaray, metro, metrobüs, otobüs ücretsiz mi?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde otobüsler, metro, tramvay ve Marmaray gibi toplu taşıma araçlarını kullanacak olanlar ulaşımın ücretli mi, ücretsiz mi olduğunu merak ediyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde otobüsler, metro, tramvay ve Marmaray gibi toplu taşıma araçlarını kullanacak olanlar için ücret tarifesi kamuoyuna duyuruldu. Peki, 15 Temmuz (bugün) İstanbul’da Marmaray, metro, metrobüs, otobüs ücretsiz mi?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

15 Temmuz Perşembe günü otobüs, metro, metrobüs, tramvay ve Marmaray gibi toplu ulaşım araçlarının son durumu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 15 Temmuz'da toplu taşıma araçları ücretsiz mi sorusu İBB ve bazı belediyelerden gelen açıklama ile yanıt buldu. İşte konuyla ilgili detaylar..

15 TEMMUZ TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

İSTANBUL TOPLU ULAŞIM KARARI

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Marmaray, 15 Temmuz ve Kurban Bayramı boyunca ücretsiz olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nün Twitter adresinden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde İstanbulkart entegrasyonuna dahil toplu ulaşım araçları ücretsiz olacaktır. Tüm vatandaşlarımıza iyi yolculuklar dileriz.  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi plakalı otobüsleri ve raylı sistem araçları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

ANTALYA TOPLU ULAŞIM KARARI

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde toplu ulaşımda belediyeye ait araçların ücretsiz yolcu taşıması kararı aldı. Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' etkinlik ve anma programlarına vatandaşların daha kolay ulaşımı için belediyenin resmi plakalı araçları ile ANTRAY ve Nostalji Tramvayı, 15 Temmuz Perşembe günü vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

KOCAELİ TOPLU ULAŞIM KARARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Twitter adresinden yapılan açıklamada şunlar yer aldı;

#15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde saat 17.00 itibariyle belediyemize ait otobüs, deniz ulaşımı ve tramvaylarımızla tüm vatandaşlarımıza gece 02.00'a kadar ücretsiz ulaşım hizmeti vereceğiz.

İZMİR TOPLU ULAŞIM KARARI

İzmir Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz programına katılacak yurttaşlar için 15 Temmuz 20.00 ile 16 Temmuz 06.00 saatleri arasında şehir içi toplu ulaşımda yüzde 50 indirimle hizmet verileceğini duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak Meydanı'nda düzenlenecek programa katılacak yurttaşlar için 15 Temmuz saat 20.00’den 16 Temmuz saat 06.00’ya kadar toplu ulaşımda yüzde 50 indirim uygulayacak. Fiyat tarifesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT Genel Müdürlüğü, METRO A.Ş., İZDENİZ A.Ş. ve İZULAŞ A.Ş.’ye ait toplu taşıma araçlarında, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD ortaklığındaki İZBAN A.Ş.’ye ait toplu taşıma araçlarında ve İZTAŞIT’larda geçerli olacak. İndirim Havalimanı, Baykuş, Bilet 35, Kontörlü Ulaşım Kartları ile Oto tahsis ve bağlı kalma tarifesinde uygulanmayacak.