16 yaşındaki Beyza Yaren Kocak kayıp

16 yaşındaki Beyza Yaren Kocak kayıp

Mersin'de çöp dökmek ve ekmek almak için evden çıkan 16 yaşındaki Beyza Yaren Kocak'dan 10 gündür haber alınamıyor.

Anne Zübeyde Kiraz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olay günü kızını çöp dökmesi ve ekmek alması için dışarı gönderdiğini, on dakika sonra balkona çıkıp baktığında onu göremediğini söyledi.


Durumu derhal eşine haber verdiğini ifade eden Kiraz, "Babası aşağıya inip sağa sola bakındı. Ben de polis arkadaşım vardı hemen onu aradım ve durumu anlattım. O da 'Kızının fotoğrafını al ve hemen karakola git' dedi. Ben de hemen karakola gittim." diye konuştu.


Kiraz, "Bugün tam 10 gün oldu. 10 gündür gece gündüz evimde durmuyorum. Eve gelmiyorum. Yemek aş hepsini unutmuşum. Elime kızımın fotoğrafı alıp, sokak sokak geziyorum. Kızımı gören var mı? diye herkese soruyorum. Kızımın hayatından endişe ediyorum. Gören duyan birisi olursa 155'i arayarak bilgi versin." ifadelerini kullandı.


Devamsızlıktan dolayı okuldan atıldı


Kızının devamsızlıktan dolayı okuldan da atıldığını anlatan Kiraz, "Evden okula gidiyorum diye çıkıyordu. 15 tatilden sonra okula bir ay gitmemiş. Okul müdürü beni arayana kadar bu olaydan hiç haberim yoktu" ifadelerini kullandı.


Kiraz, kızı Beyza Yaren Kocak ile hiçbir sorununun olmadığını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Okul durumunu öğrendikten sonra dışarı çıkmasına fazla izin vermiyorduk. Çıkmak istediği zamanda yanında ya babası, ya ben ya da yengesi oluyordu. Tek başına sokağa göndermiyorduk."


Röportaj sırasında gözyaşlarını tutamayarak ağlayan Zübeyde Kiraz'ı yakınları teselli etmeye çalıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS