17 Aralık paraları 1 valiz ve 1 sırt çantasına sığdı

17 Aralık paraları 1 valiz ve 1 sırt çantasına sığdı

17 Aralık paraları 1 valiz ve 1 sırt çantasına sığdı

Rıza Sarraf'ın adamı Abdullah Habbani, "17 aralık yolsuzluk ve rüşvet " operasyonlarında el konulan 1 milyon TL, 800 bin euro ve 60 bin doları 55 bin tl'lik faiziyle birlikte, 2 kilo altını da aynen geri aldı.

2 avukat ve 2 koruma ile adliyeye gelen Habbani ilk olarak 2 kilogram altını geri aldı. Daha sonra banka şubesine geçen Habbani uzun süre burada kaldı. Valize konulan paralar Habani'ye teslim edildi. 5 kişilik grup orta boy bir valiz ve sırt çantasıyla adliyeden ayrıldı. 17 Aralık'ta Reza Zarrab'la birlikte Abdullah Habbani de gözaltına alınmıştı.

Rıza Sarraf ile birlikte tutuklanan Abdullah Habbani 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında el konulan 1 milyon TL, 800 bin euro ve 60 bin doları 55 bin TL'lik faiziyle birlikte, 2 kilo altını dageri aldı. 17 Aralık soruşturması kapsamında işadamı Reza Zarrab ile birlikte "Rüşvet almaya ve vermeye aracılık etmek" ve "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak" suçundan tutuklanan Abdullah Habbani'nin işyerinde ele geçirilen paralar bugün faiziyle iade edildi.