18 Ocak 2021 engellilere, hamilelere tatil mi? İdari izin uygulayan iller hangileri?

18 Ocak 2021 engellilere, hamilelere tatil mi? İdari izin uygulayan iller hangileri?

Etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı illerde engelli ve hamile kamu çalışanları bugün idari izinli sayılacak. Peki, 18 Ocak 2021 hangi illerde engellilere, hamilelere tatil?

Türkiye’nin bazı illerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bu illerde yaşanan engelli vatandaşlar ve hamileler idari izinli sayılacak.

18 Ocak 2021 engellilere, hamilelere tatil mi?

Sakarya, Karabük, Bolu ve Düzce'de etkili olan kar yağışı nedeniyle engelli ve hamile kamu çalışanları bugün idari izinli sayılacak.

Karabük

"Yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava şartları nedeniyle 18 Ocak Pazartesi günü 1 gün süreyle il genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli kamu personeli İl Hıfzısıhha Meclis Kurulu kararı ile idari izinli sayılacaktır."

Bolu

Bolu Valiliği ise yoğun kar yağışı ve buzlanmaya bağlı olarak yaşamaları muhtemel sorunlar sebebiyle İl genelinde kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile memurlarına pazartesi günü idari izin verildiğini açıkladı.

Düzce

Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı sebebiyle ulaşımda yaşanabilecek aksaklıkları değerlendiren İl Hıfzısıhha Meclis Kurulu'nda, "yüz yüze eğitimin devam ettiği özel ana okulları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, kişisel gelişim ve çeşitli kurslar, motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitimleri, kreş, gündüz bakımevi ve çocuk kulüplerinde eğitime bir gün ara verilmesine, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler ile engelli personelin idari izinli sayılmalarına karar verildiği" kaydedildi.

Zonguldak

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada da yoğun kar yağışı ve gece oluşacak buzlanma nedeniyle il genelinde engelli ve hamile kamu çalışanlarının bir günlüğüne idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü bildirildi. Zonguldak'ta ayrıca özel ve resmi anaokullarının yanı sıra rehabilitasyon merkezleri ve kreşlerde yarın bugün yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verildiği bildirildi.

Kütahya

Kütahya Valiliğinin açıklamasında ise il genelinde yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava şartlarından dolayı kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile ve kronik rahatsızlığı bulunan kamu personelinin idari izinli olacağı ifade edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS