19 Şubat 2020 Milli Piyango sonuçları ve bilet sorgulama mpi.gov.tr’de olacak

19 Şubat 2020 Milli Piyango sonuçları ve bilet sorgulama mpi.gov.tr’de olacak

Milli Piyango çekiliş sonuçları 19 Şubat 2020 tarihli MPİ çekilişinin ardından erişime açılacak. Milli Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilecek çekilişin bir bölümü mpi.gov.tr adresinden de canlı olarak izlenebilecek. Peki, Milli Piyango sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

Milli Piyango sonuç sorgulama işlemleri çekilişin tamamlanmasının ardından MPİ tarafından erişime açılacak. Her ayın 9, 19 ve 29’unda gerçekleştirilen çekilişlerle talihli illeri belirleyen kurum çekilişin tamamlanmasının ardından bilet sorgulama yapmak isteyen kişiler için ilgili sorgulamayı erişime açıyor.


MPİ BİLET SORGULAMA NE ZAMAN YAPILACAK?


Kurumun resmi internet adresi olan mpi.gpv.tr üzerinden yapılabilecek sorgulama işlemleri çekilişin tamamlanmasının ardından yapılabilecek. Biletlerin yeni sistemine geçilmesinin ardından saat 15:00’te başlayan MPİ çekilişleri ortalama 19:00’da tamamlanmış ve sorgulamaya açılmış oluyor.


MİLLİ PİYANGO 19 ŞUBAT 2020 SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ…


BÜYÜK İKRAMİYE NE KADAR?


19 Şubat 2020 tarihli çekilişte büyük ikramiye 3 milyon TL olarak belirlendi. Çeyrek biletin 7,5 TL’den, yarım biletin 15 TL’den satıldığı çekiliş öncesi tam bilet ise 30 TL’den satışa sunulmuştu. Öte yandan 3 milyon TL’lik büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 100 bin TL, 20 adet 10 bin TL ve 50 adet bin TL’lik ikramiyeler de dağıtılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS