20 Aralık Pazar günü marketler açık mı, kaça kadar açık? A101, BİM, ŞOK bugün kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

20 Aralık Pazar günü marketler açık mı, kaça kadar açık?  A101, BİM, ŞOK bugün kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

İçişleri Bakanlığı Genelgesi’ne göre 19-20 Aralık 2020 tarihlerinde 56 saatlik koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Bu süreçte insanların en çok merak ettiği detaylardan biri ihtiyaçlarını karşılamak adına marketlerin açık olup olmadığı. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler açık mı? Hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? A101, BİM, ŞOK bugün kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı sürecinde vatandaşlar market, manav ve bakkal gibi işletmelerin hangi saat aralığında hizmet verebildiğine dair detayları araştırıyor. İçişleri Bakanlığı'nca yayımlanan sokağa çıkma yasağı genelgesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında kişiler bu 56 saatlik kısıtlama sürecinde yalnızca belirlenen saat aralıklarında yaşadıkları konuma yakın işletmelerden alışverişlerini yapabilecekler. Peki buna göre, 20 Aralık Pazar günü marketler açık mı? A101, BİM, ŞOK bugün kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Bilindiği üzere 20 Aralık bugün saat 21 Aralık 05.00'a kadar sokağa çıkma yasağı bulunuyor. Sokağa çıkma yasağında bakkallar ve marketler açık olacak ancak belirlenen süre zarfında hizmet verecekler.

20 Aralık Pazar günü marketler açık mı?

İçişleri Bakanlığı Genelgesi'nde yer alan detaylar:

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Lokanta ve restoran tarzı işyerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00 20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecektir.

Fırınlar saat kaçta kapanıyor? Hafta sonu yasağında fırınlar kaça kadar açık? 20 Aralık 2020

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS