2017 "AÖL" sonuçları açıklandı | MEB sorgu sayfası

2017 "AÖL" sonuçları açıklandı | MEB sorgu sayfası

2017 Açık öğretim açık lise (AÖL) sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) sayfasında sınav sonuçları bölümünde açıklandı. 21 Nisan'da açıklanmasını beklenen sınav sonuçları 19 Nisan 2017 tarihinde açıkladı. Üçüncü dönem sınavları ne zaman başlıyor?

Açık lisede okuyan öğrenciler 18 Mart ve 19 Mart'ta girdiği sınavların sonuçlarını 19 Nisan 2017 tarihinde öğrendi. Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları açıklamadan önce sınav sorularını kendi sitesinden paylaştı. Yeni sistemede göre sınavdan 50 puan alan öğrenci, sınavı geçebiliyor. Sınav sonuçları ve sorular aşağıda yer almaktadır.


2017 AÖL İKİNCİ DÖNEM SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Son sınav ne zaman? Milli Eğitim Bakanlığı üçüncü sınavlar 1 Temmuz ve 2 Temmuz 2017 tarihinde yapacaktır.


18 Mart 2017 sabah 09:30'ta girilen sınavın sorularını ve cevaplarını görmek için TIKLAYINIZ


18 Mart 2017 öğlen 14:00'te girilen sınavın sorularını ve cevaplarını görmek için TIKLAYINIZ


19 Mart 2017 sabah 09:30'ta girilen sınavın sorularını ve cevaplarını görmek için TIKLAYINIZ


İZLEMEDEN GEÇMEYİN: SINAV SİSTEMİ SİL BAŞTANMilli Eğitim Bakanlığının açıkladığı duyuruya göre, sınava giren öğrenciler sınavdaki soruya dair itiraz için 3 gün, sınav sonuçlarına dair itiraz için sonuç açıklandıktan sonra 5 gün içinde itiraz edebiliyor. İtiraz hakkı süresinden sonra itiraz dilekçesi işleme konulmayacaktır. Sosyal medyada soruların oldukça zor olduğunu söyleyen öğrenciler, birçok sorunun cevabını rastgele işaretlediklerini açıkladı. Sonuçlar ise ne zaman açıklanacak?


İtiraz etmek isteyen öğrenciler 20 lira ücret edemesi gerekiyor. Üret ödeyeceği bankalar ise T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat. Ücretler Yenilik ve eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye adına yatırılacaktır.


Sonuçlar bir ay içerisinde açıklanması bekleniyor.


Sınavı geçmek için öğrencinin alması gereken puan 50. Öğrencilerin girdiği sınavlarda 20 soruya en az 10 soruya cevap veren öğrenci, dersi geçmektedir. Yanlış cevap, doğru sayısını azaltmıyor.


Sonuçların açıklanacağı siteye gitmek için TIKLAYINIZ


DOĞRU MESLEK SEÇİMİ İÇİN BU VİDEOYU İZLEYİN...Sınava girmeden önce Bakanlık önemli uyarular yapmıştı


Yurt dışında sınava girecek olanların saatleri kendi ülkelerindeki saate göre değil, Türkiye saatine göre sınav olacaktır. Öte yandan sınava girecek olanlar MEB’in yurt dışındaki sınav merkezlerine müracaat etmesi gerekmektedir.Bakanlığın açıkladığı yerlerde öğrenciler sınava girmek zorunluluğu vardır. Öğrenciler, belirlenen okullarda sınava girmediği takdirde, sınavları geçersiz olacaktır.


Belge, posta ile evlere gönderilmeyecektir. Öğrenci belgeyi, internet üzerinden alacaktır. Bunun için belgeyi ‘’Öğrenci Genel Bilgileri’’ menüsü altında yer alan ‘’ Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.


MEB’in üstünde durduğu önemi uyarı ise, belgeyi son günlere bırakmama konusu. Yoğunluk olmasından ötürü sitede yaşanacak olumsuz bir durumda bakanlık sorumlu olmayacaktır.


Öğrenci sınava, giriş belgesi ile fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesiyle gelmesi mecburidir. Öğrenci kimlik kartında mecburiyet yoktur ama MEB getirilmesinde yarar vardır açıklaması yaptı.


Öğrenci gireceği sınavlarda derslerde 20 soruyu çözecektir. Her sorunun 5 puan değeri vardır. Toplam 60 puandan 45 puan alan öğrenci başarılı olacaktır (20 sorudan en az 9 soruyu doğru bilen sınavı başarıyla geçecektir) Sınavda yanlış cevap, doğru cevabı etkilemeyecektir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS