2018 Adalet Bakanlığı sınavı ne zaman? ÖSYM sınav giriş belgesi

2018 Adalet Bakanlığı sınavı ne zaman? ÖSYM sınav giriş belgesi

ÖSYM'nin AİS sayfasında 2018 Adalet Bakanlığı sınav yerleri giriş belgesi açıklanırken Adalet Bakanlığı sınavları, ne zaman yapılacak? ÖSYM, "temel kurallar" sayfasında önemli uyarılarda bulundu. Sınava dair açıklamalar haber içeriğinde...

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Aday İşletim Sistemi sayfasında Adalet Bakanlığı sınav yerleri, 20 Aralık 2018 tarihinde yayınlandı. Sınav giriş belgesi sayfasına gitmek için tıklayınız


Adalet Bakanlığı sınavı iki oturum üzerinden gerçekleşecek: Adli Yargı testi, Adli Yargı-Avukat testi. İki sınava dair sınav saatleri ve 15 dakika kuralı açıklandı.


ÖSYM 15 dakika kuralı


29 aralık 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-Adalet Bakanlığı Sınavlarında; Sabah oturumu için; Adli Yargı testini alacak olan adaylar saat 10:00’dan, diğer tüm adaylar ise saat 11:00’den sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Öğleden sonra oturumu için ise Adli Yargı-Avukat testi alacak adaylar 15:30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır. Adaylar, fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava kesinlikle alınmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


ÖSYM temel kurallar


Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.


Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.


Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz. Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur:


Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı
Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı
Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların


 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS