2018 ALES soruları ve cevapları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

2018 ALES soruları ve cevapları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

ALES sınavı, 18 Kasım'da gerçekleşirken ÖSYM tarafından ALES soruları ve cevapları ÖSYM tarafından ne zaman yayınlanacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından hafta sonu ALES sınavı yapıldı. Sınav başvuruları, 19 Eylül 2018 ila 27 Eylül 2018 tarihinde alındı. Sınav 18 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşti.


ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzda sınav puanına dair şu açıklama yapıldı: Teknik öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarında (“Teknik Öğretmenler İçin Düzenlenecek Mühendislik Programlarının Uygulama Esas ve Usulleri Yönetmeliği” uyarınca Mühendislik Tamamlama yerleştirme işlemleri için ALES-Sayısal puanının en az 50 olması gerekmektedir. Adaylar, ALES puanlarını geçerlilik süresi içinde kullanabileceklerdir.) 


Sınav soruları ve cevaplar ne zaman yayınlanacak?


ALES sonbahar soruları ve cevapları, ÖSYM döküman sayfasında ve ÖSYM AİS sayfasında bu hafta içi (Çarşamba gününe kadar ) yayımlanması bekleniliyor. ÖSYM döküman sayfasında soruların sadece yüzde 10'u gözükürken, ÖSYM AİS sayfasında sınava girenler soruların hepsini görebiliyor.


ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?


ÖSYM tarafından ALES sınav sonuçları, 20 Aralık 2018 tarihinde ÖSYM sonuç sayfasında açıklanacak. Sonuçların açıklanacağı saate dair kurumdan açıklama yapılmadı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS