2018 AÖF sonuçları: Güz dönemi ara sınav sonuçları sorgulama sürüyor!

2018 AÖF sonuçları: Güz dönemi ara sınav sonuçları sorgulama sürüyor!

AÖF sınav sonuçları “anadolu.edu.tr” adresinde sorgulama işlemlerinin aktif hale getirilmesinin ardından öğrenciler tarafından öğrenilmeye başlandı. Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen açıköğretim fakültesi sınavları için sonuçların açıklanma süresi bu kez daha kısa sürdü. İşte 2018-2019 AÖF sınav sonuçları sorgulama işlemleri ile ilgili detaylar…

AÖF sonuçları Anadolu Üniversitesi’nin internet adresinde yerini aldı. Kurum tarafından yapılan açıklamada güz dönemi ara sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. İşte Anadolu AÖF sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Anadolu Üniversitesi tarafından yurt genelinde belirli sınav merkezlerinde birçok bölümde gerçekleştirilen AÖF sınavları, 24-25 Kasım tarihlerinde tamamlandı. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tam tarih hakkında açıklama yapmayan Anadolu Üniversitesi, geçtiğimiz sınav dönemlerinde sonuçları 20 gün içerisinde değerlendirerek erişime açmıştı. Bu kez süreç daha erken tamamlandı ve sonuçlar 5 Aralık 2018 günü açıklandı.

AÖF SINAV SONUÇLARI İÇiN TIKLAYINIZ...

Kurumun onaylı twitter hesabından yapılan açıklamada "Açıköğretim Sistemi Ara Sınav Sonuçları Açıklanmıştır. Sınav sonuçlarınıza https://aof.anadolu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz." ifadeleri kullanıldı.

 

HARF NOTLARI NE ANLAMA GELİYOR?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

Örneğin, Akademik durumu Uyarı olan bir öğrencinin, daha önceki dönemden iki DD, bir DC olmak üzere üç koşullu geçer harf notuna ve bir de FF notuna sahip olduğunu varsayalım. Öğrenci koşullu geçer harf notuna sahip olduğu 3 dersi istediği zaman alabileceği gibi, FF notuna sahip olduğu dersi de istediği zaman alabilir. Burada önemli olan öğrencinin mezun olmak için genel not ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır. Öğrenci genel not ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında koşullu geçer harf notuna sahip olduğu derslerden de başarılı olmuş olacaktır.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS