KPSS önlinsans sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM soruları ve cevapları yayımlandı

KPSS önlinsans sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM soruları ve cevapları yayımlandı

ÖSYM'nin AİS sayfasında 2018 KPSS soruları, cevapları, cevap anahtarlarının hepsi yayınlandı. Sorular ÖSYM AİS sayfasında ne zaman kadar yayınlanacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından iki yılda bir yapılan önlisans sınavı, 6 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşti.

Sınavdan hemen sonra KPSS ön lisans sınav soruları-cevapları-cevap anahtarı, ÖSYM AİS sayfasında yayınlanırken, soruların hepsini sadece sınava girenler görebiliyor. 

ÖSYM AİS sayfasına gitmek ve soruları görmek için tıklayınız

Dikkat! KPSS temel soru kitapçığı 16 Kasım 2018 tarihine kadar aktif olarak görülecektir. 17 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM AİS sayfasında kaldırılacak.

2018 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS önlisans sonuçları, ÖSYM tarafından 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. Sınav merkezi tarafından sonuçların hangi saatte açıklanacağına dair soruya cevap verilmedi.

Sınav sonuçları duyurulması bilgisi

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS