2018 KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

2018 KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

2018 ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan soruya, KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak, ÖSYM KPSS sayfasında cevap verildi.

ÖSYM tarafından iki senede bir yapılan KPSS Önlisans sınavı, 4 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşti. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), resmi web sitesinde KPSS soruları ve cevaplarının hepsi 16 Kasım'a kadar yayımlanacağını duyurdu. 

KPSS'ye dair sorular ÖSYM AİS sayfasında açıklandı. Soruları sadece sınava girenlere görebiliyor. ÖSYM AİS sayfasına gitmek için tıklayınız

2018 ÖSYM sınav takvimi sayfasında sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair kurumdan açıklama geldi. Buna göre sonuçlar sınavdan 25 gün sonra, 29 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçları ÖSYM AİS sayfasında açıklanmayacak, kurumun 'sonuç' sayfasında açıklanacaktır.

KPSS Önlisans tercih kılavuzu 2018 ne zaman yayımlanacak?

Sınavdan sonra kurumların talep ettiği personel sayısı belirlendikten sonra, sınav merkezi ana sayfasında 2018 KPSS önlisans tercih kılavuzunu yayımlayacak, tercih başvuruları ÖSYM AİS sayfasında gerçekleşecek.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS