2018 KYK burs sonuçları: YurtKur sayfasında ne zaman açıklanacak?

2018 KYK burs sonuçları: YurtKur sayfasında ne zaman açıklanacak?

Yurtkur KYK burs üzerinden üniversite öğrencilerinin bekleyişi devam ederken KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Geçen sene ne oldu?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuruları, 15 Ekim 2018 tarihinde başladı, 21 Ekim 2018 tarihinde sona erdi. 6 günlük süreçte öncelikli belgeye sahip olan öğrenciler, kurum tarafından paylaşılan adrese belgelerini yolladı. Devlet tarafından yapılan başvurular içerisinde en dikkat çeken burs-kredi başvurularına dair incelemeler 16 kurum tarafından titiz bir şekilde yapılıyor. Bu sebepten ötürü Kredi ve Yurtlar Kurumu, başvurulara dair sonuçlar üzerinden resmi tarih açıklaması yapmıyor.

Geçen sene baz alındığında sonuçlar ne zaman açıklanır?

2017 yılında kredi ve burs sonuçları, başvuruların ardından 23 gün sonra açıklandı. 21 Ekim 2018 tarihinde sona eren başvurular, geçen seneki verilere göre 12 Kasım ila 16 Kasım 2018 tarihlerinde açıklanabilir. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz CNN Türk haber sitesinde yer alacaktır.

Sonuçlar nerede açıklanacak?

Kurum tarafından sonuçlar iki sitede açıklanacak: Kredi ve Yurtlar Kurumun resmi web sitesi olan http://yurtkur.gsb.gov.tr sitesi ve e-Devlet içerisinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu sayfası içerisinde.

Dikkat!

Burs kazanan öğrenciler, muhakkak e-Devlet üzerinden KYK taahhütname onayı yapmaları gerekiyor. Onay yapılmadığı taktirde, üniversite öğrencisi burs imkanından yararlanamayacak!

2018-2019 KYK burs ücretleri ne kadar?

KYK kredi-burs sonuçları, kurum tarafından açıklandıktan sonra burs kazanan öğrenciler, KYK burs ücretleri 2018-2019 kapsamı içerisinde; Lisans bölümlerinden okuyan öğrenciler 500 Türk Lirası, Yüksek Lisansta 1.000 Türk Lirası, Doktorada 1.500 Türk Lirası burs-kredi imklanlarından yararlanılacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS