AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

AÖL kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesinin ardından sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Açık öğretim lisesi sınav merkezleri ilan edildikten sonra öğrenciler belirtilen adreslerde sınavlara katılacak. Peki, AÖL 3. dönem sınavları ne zaman yapılacak?

AÖL sınav takvimi içerisinde 3. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını paylaşan MEB sürece ilişkin detayları aktarmıştı. Kısa bir süre önce kayıt yenileme işlemlerinin sona ermesiyle birlikte sınav merkezlerinin ilan edileceği tarih merak konusu oldu. İşte AÖL sınavları ile ilgili detaylar sürece ilişkin son bilgiler…


SINAV HANGİ TARİHTE?


Açık Öğretim Lisesi'nin resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre; AÖL 3. dönem sınavları 6-7 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak. 3. dönem sınav giriş yerleri ise 3 Temmuz tarihinden itibaren açık lise öğrencilerinin erişimine açılacak.


AÖL SINAVLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR


Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır.


Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerin geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklar.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS